Artvin Barosu Toplantı Salonunda gerçekleştirilen meclis toplantısı, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Zafer Partisi adaylarını açıkladı Zafer Partisi adaylarını açıkladı

Gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantı sonrası Başkan Elçin vatandaşların sorularını yanıtladı.

mec top (1)

Meclis toplantısının gündem maddeleri şunlar:

1-Artvin Merkez sınırları içerisinde 1/1000 ölçekli Uygulama imar planına göre yeni oluşan yapı adalarına denk gelen kadastro paftalarında kapanan ve istikameti değişen yol, park, yeşil alan ve 3194 sayılı İmar Kanunu'nun 11,15,16,17 ve 18.maddelerine istinaden yapılan imar uygulamalarında, oluşan parsellerin müstakil imar parseli oluşabilmesi için bitişiğindeki parsel malikine imar zorunluluğundan dolayı satışı ve ilgilisinin talebi üzerine Belediye Başkanlığına ait parsel ile ilgilinin parselinin takas işlemlerinin Belediye takdir kıymet komisyonunca belirlenecek bedel üzerinden gerçekleştirilmesi için encümene yetki verilmesi hususunun görüşülmesi.

2-Belediye Meclisinin 02.11.2023 tarih ve 78 sayılı kararı ile belirlenen İmar Müdürlüğü ücret tarifelerinin 4.maddesinin J bendi ile 7, 19, 20 ve 21.maddelerinin yeniden görüşülerek güncellenmesi hususunun görüşülmesi.

3-Altyapı çalışmalarının tamamlanması sonucunda taşıt yolu ve kaldırım çalışmaları da yeniden yapılan; Çarşı Mahallesi Abdi İpekçi caddesi, Şehit Ömer Zeki Varan Sokak, Demircioğlu sokak, Orta Mahalle Armağan sokak, Dere Mahallesi Okul sokak, Ahmet Çavuş sokak, Dr. Emin Özgün caddesi, Ömer Çavuş sokak, Ömer Kuru sokak, Habazoğlu sokak, Yurttaş Saraç caddesi, Balcıoğlu Mahallesi Yazanlar caddesi, Pınarlı-Yeşil-Doğa sokak, Çamlıca sokak, Çamlık Mahallesi Çamlık caddesi, Şehit Kr.Plt.Ütğm.Remzi Kaplan caddesi, Keskin Sokak, Telsiz Sokak, Çayağzı Mahallesi Zeytin sokak, Yeni Mahalle Gazi Haydar Altuntaş Sokak, Süleyman YAPAR sokak, Gül Sokak, Stad Sokak, Hatipoğlu sokak, Edip DİNÇ sokak, Talat DİNÇ Sokağın yeni yol kapsamına alınması hususunun görüşülmesi.

4- Şoförler ve Otomobilciler Esnaf odasına kayıtlı bulunan S.S. 33 nolu Minibüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar kooperatifinin ücret artışı ile ilgili taleplerinin görüşülmesi.

5-Öğrenci Servis Ücretlerinin belirlenmesi hususunun görüşülmesi.

Hikmet BAŞAR