Sarp Sınır Kapısında taksicilik işi ile uğraşan Şenol Çakır, duraklarının olmaması nedeni ile sitemde bulundu.

Yağmurlu havalarda dışarda durduklarını ifade eden Çakır, bölgede durak yapmak için ruhsat alamadıklarından bahsetti. Kış sezonunda zorluk çektiklerine değinen Çakır, yetkililere seslenerek durak ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğini aktardı.

Taksi

Çakır, konuşmasının devamında şu sözleri dile getirdi “Yağmurda çamurda hepimiz meydandayız, bir yerimiz yok bir kulübemiz yok. 1990’dan beri bu kapı çalışıyor, bu kapı uluslararası bazında millete hizmet ediyor ama bir gelen vatandaşı bir yerde oturtup çay ikramımız yok. Bu taksinin durak yeri yok. Kimse devlet bize sahip çıkmıyor. Nereye müracaat ettiysek halen daha devam ediyor ama bir türlü durağa ruhsat alamadık. Minibüsçülerde aynıdır, kooperatif aynı yani en büyük sorunumuz budur.”

Durak ihtiyaçlarının yanı sıra yakıtların da pahalı olduğuna değinen esnaf, her üç ayda bir taksimetreyi güncellediklerini bu nedenle mağdur olduklarını dile getirdi.

Yaz sezonunda yolcu kapasitesinin yüksek olduğunu fakat kış sezonunda talebin azaldığını belirten Çakır “Gürcüler olmazsa havada kimse uçmaz. Gürcüler olmazsa geçim kaynağımız yok. Taksi bedavadan durur” dedi.  

Ayla ALKAN

İş Yerinde Patlama Sonucu Hasar Oluştu İş Yerinde Patlama Sonucu Hasar Oluştu