Hopa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Turgut Dalkılıç, Hopa ve Kemalpaşa bölgesinde taksicilik yapan şoförlerin ilçeyi tanıtmak ve vatandaşların taksi tarifelerinden haberdar olması için araç içlerine logo yapıştırarak yeni bir uygulamaya geçtiklerini söyledi.

WhatsApp Image 2024-02-04 at 10.12.15

Hopa ve Kemalpaşa bölgesine gelen yabancı turistlerin taksi tarifelerinden de haberdar olması ve mağduriyet yaşamamaları için İngilizce ibarelerde koyduklarını söyleyen Dalkılıç, “Turizm bölgesi olduğumuz için biz taksilerimize logo yaptırdık. Türkiye’nin neresine giderse gitsin Hopa Şoförler Odası taksilerinde Hopa’nın fotoğrafları gezer. Bütün durakların isimlerini koyduk üzerlerine. Sarp Sınır kapısında çalışanlara sarp, Kemalpaşa’ya Kemalpaşa görseli Hopa’ya Hopa görseli vardır. Benim taksicim gittiği yerde belli olacak. Taksicilere fiyat tarifesi yaptığımız zaman araçların ön tarafına koyduğu zaman rahatlayacak. Turist bölgesi, yabancı vatandaşlar geliyor ortak dilimiz İngilizce olduğu için tarifelere de İngilizce ibarelerde koyduk”

“Minibüs tarifelerine de yazdırıyoruz, taksicilere de bunlar için mecburi dedim müşterinin göreceği şekilde tarifeleri asacaklar. Taksicilerimizin logosunu yaptık, çünkü herkesin bildiği gibi her bölgeden insan geliyor kapı olduğu için. Ben taksicimi koruyorum logosu üstünde olarak. Yabancı taksi geldiğinde yanlış bir durumda benim taksicime mal etmemeleri için ben bu logoyu yapıştırdım. Her iki belediye başkanı da bu konuda bana yardımcı oldular. Her tarife değişikliğinde vatandaşımız memnun olsun diye biz bunu yapıyoruz” dedi.  

Ayla ALKAN

Kent Yaşamında Sel Felaketi ve Sorunlar Kent Yaşamında Sel Felaketi ve Sorunlar

WhatsApp Image 2024-02-04 at 10.12.16