Artvin Çoruh Üniversitesi en iyi bölümleri arasında gösterilen Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı bölümleri her yıl kontenjanları dolarken bölümlerin kapatılması gündeme geldi. Artvin Çoruh Üniversitesi Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerinin ikinci öğretimleri ne için kapatılmak isteniyor?

Artvin Çoruh Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı (İkinci Öğretim) 2011 açılırken, Tarih (İkinci Öğretim) ise 2018 yılında açıldı. Bölümlerin açıldığı yıldan itibaren kontenjanları dolarken hiçbir neden gösterilmeden bölümün kapatılması isteniyor.

Artvin Barosunda 23 Nisan koltuk değişimi Artvin Barosunda 23 Nisan koltuk değişimi

Bölümlerin akademisyen kadrosunun iyi olduğu ve bölümü okuyan öğrencilerin memnun olduğu bilinirken Artvin esnafı, Türk Dili ve Edebiyatı ve Tarih bölümlerinin ikinci öğretimlerin kapatılmasını istemiyor.

Özellikle Artvin Çoruh Üniversitesi çevresinde bulunan esnaflar her yıl kontenjanları dolan bölümlerin neden kapatılmak istendiğine anlam veremediklerini söyledi.

Bölümlerin kapatılıp kapatılmayacağı konusunda Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü henüz karar vermemişken Artvin esnafı ve üniversite öğrencilerin bölümlerin kapatılmasını istemiyor.

Türk Dili ve Edebiyatı ve Tarih bölümlerin ikinci öğretimleri kapatılıp kapatılmayacağı önümüzdeki günlerde belli olması bekleniyor.

Editör: ALİ ERAY ÇELİK