S.S 08-1 Hopa Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Seçimli Mali Genel Kurul toplantısı Kemalpaşa Lila Düğün Salonunda yapıldı.

Gökhan Şimşek’in başkan seçildiği olağan kongrede yeni yönetim şu şekilde: Hüseyin Kırçicek, Kenan Çelik, Paşali Aydın, Musa Tatar.

Denetleme Kurulu asil üyeliğine seçilen Kadir Uzun, Saim Aydın, Kenan Albay

Kooperatifin genel kurulunda görüşülen gündem maddeleri şöyle:

“Divan heyetinin seçimi. Faaliyet raporunun okunması. Denetleme kurulu raporu ile bilanço, gelir gider tablolarının okunması müzakere edilmesi ve ayrı ayrı ibraya sunulması.

Rauf Başar ödülünün sahibi belli oldu Rauf Başar ödülünün sahibi belli oldu

Yeni yönetim ve denetleme kurulu üyelerinin dört yıllığına seçimi,2024 yılı tahmini bütçenin, kadro cetvellerinin okunarak bütçe kalemlerinin görüşülmesi ve ayrı ayrı ibraya sunulması yönetim kuruluna yetki verilmesi.

Ortaklarımızın 2024 yılı gübre ihtiyaçlarının karşılanması için kamu, özel kurum ve kuruluşlardan yeteri kadar zirai ve nakdi kredi kullanılması için yönetim kuruluna yetki verilmesi.

Kooperatifimize ait yaş çay fabrikasının kapasitesinin arttırılması için yönetim kuruluna yetki verilmesi. Risturin işlemlerinin yapılarak 2023 yılı karının sermayeye aktarılması için yönetim kuruluna yetki verilmesi.

Tarım Bakanlığının uygulamakta olduğu kredi ve hibelerden, AB fonlarından tarımsal kredilerden faydalanılması için Y.K yetki verilmesi.

Yeni üyelerin kabulüne ve istifa eden ortakların ortaklıklarının düşürülmesinin oya sunulmasına.”

Haber Merkezi

Editör: Haber Merkezi