Ani refleksi ölümden kurtardı Ani refleksi ölümden kurtardı

Her hafta değişkenlik gösteren pazar tezgahlarındaki fiyatlarda bu hafta da yine artış gözlemlendi. Bazı ürünlerin fiyatları sabit kalırken, bazı ürünlerin fiyatında ise düşüş yaşandı.
Sebze meyve alışverişini yapmak üzere pazara giden vatandaşlar,  el yakan fiyatlara tepki gösterirken, Pazar esnafı ise giderlerin; en çokta akaryakıt fiyatlarının artmasından şikayetçi oldu. 
İlkbahar mevsimi olması dolayısıyla bazı meyveler tezgahla buluştu. Malta eriği ya da diğer adıyla Yenidünya meyvesi ve kavun tezgahlardaki yerlerini aldı. 
Pazar esnafı, tezgaha yeni gelen ürünlerin başlangıçta ve sezon sonunda yüksek fiyattan satışa sunulduğunu ifade etti. 
Son birkaç haftadır mevsimi gelen meyveleri de tezgahlarına dizen esnaflar, yeni dünya ve kavunun fiyatını 100 lira olarak vatandaşa sundu.

pazar2
Pazarda satışa sunulan diğer ürünlerin fiyatları ise şu şekilde:
Limonun tanesi 5 liradan, taze patates ve kuru soğan 30 liradan satışa sunuldu. Patlıcan, biber ve kabak 50 liradan satışa sunuldu. Marul 15 liradan satışa sunuluyor. Taze soğan 25 liradan, maydanoz 10 liradan, dereotu 15 liradan satışa sunuldu. Havuç, turp, ve lahana 30 liradan satışa sunuldu. Portakal, elma, marul, domates ve salatalık 40 liradan, pembe domates ve fasulye 60 liradan satışa sunuldu. Yeşil elma, ıspanak ve dolma biber 50 liradan; kapya biber, yeni dünya ve kavun 100 liradan satışa sunuldu.

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT