“Bayramın tadını çıkarırken sağlığınızı koruyun” “Bayramın tadını çıkarırken sağlığınızı koruyun”

Türk Hava Kurumu (THK) Artvin Şubesi, yamaç paraşütü sporunu geniş kitlelere tanıtmak ve bu heyecan verici deneyimi yaşatmak amacıyla Kemalpaşa’da özel bir etkinlik düzenliyor. Etkinlik kapsamında, 5 şanslı kişi ücretsiz olarak Üçkardeş köyünde bulunan Cefuka Tepesi’nden yamaç paraşütü ile uçma fırsatı yakalayacak.

THK resmi Instagram hesabında düzenlenen çekiliş ile doğa tutkunları ve adrenalin tutkunlarının Kemalpaşa semalarında manzaranın tadını çıkarma deneyimini yaşama şansını yakalayacak.

Etkinliğe katılmak isteyenlerin başvuruları, 5 Haziran tarihine kadar THK Artvin ınstagram hesabını takip edip çekilişe katılmaları gerekiyor. Çekiliş sonuçları ise 5 Haziran’da sosyal medya hesabından duyurulacak.

THK Artvin Şubesi Başkanı Emin Üçüncü, yaptığı açıklamada, "Yamaç paraşütü, doğa ile iç içe, adrenalin dolu bir spor. Bu sporu tanıtmak ve sevdirmek için Kemalpaşa'da böyle bir etkinlik düzenlemekten büyük mutluluk duyuyoruz. Katılımcılar, profesyonel eğitmen Bayram Yücel eşliğinde güvenli bir şekilde uçuş yapacaklar. Şanslı 5 kişi Kemalpaşa’nın muhteşem manzaralarını kuş bakışı seyretme imkanına sahip olacak. Üstelik bu unutulmaz anlar, profesyonel kamera ve fotoğraf çekimleri ile ölümsüzleştirilecek." dedi.

Çekilişe katılım şartlarından da bahseden Üçüncü, “Katılımcıların, Instagram hesabı üzerinden, @bayramyucel25, @thk_artvin, @Artvinrota hesaplarını takip edip, Instagram'da belirtilen çekiliş gönderisini beğenip çekiliş gönderisinin altına 3 arkadaşını etiketlemesi gerekiyor. Bu üç basit adımı tamamlayarak çekilişe katılabilirler. Ayrıca, ne kadar çok arkadaş etiketlenirse kazanma şansı o kadar artıyor. Kazananların uçuş zamanı Artvin Kemalpaşa ilçesinde bulunmaları gerekmektedir. Kazananlar, uçuş bölgesine tarafımızdan götürülecektir.” diye konuştu.

Whatsapp Image 2024 05 20 At 18.42.56

Kurum olarak kentte birçok projeye imza attıklarına değinen Üçüncü, “Bizler THK Artvin Şubesi olarak birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz. Engelliler haftasında engelli vatandaşlarımızı paraşüt sporu ile tanıştırdık. Bu bağlamda da engellilerimizi bundan sonra sadece engelliler gününde değil istedikleri zaman yılın her gününde ailelerinin yazılı onayı olduğu sürece ücretsiz olarak uçurmaya devam edeceğiz. Çalışmalarımız tüm hızıyla sürecek.” ifadelerini kullandı.

Editör: HİKMET BAŞAR