Artvin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında Başkan Ergül İstanbullu’nun istifası ile boşalan Başkanlık koltuğuna, 6 Aralık 2023 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı sonucunda Mali Müşavir Suat Topaloğlu seçildi.

Başkan Yardımcılığına Özgür Ustabaş, Sayman Üyeliğe Mehmet Ülker, Sekreter Üyeliğe Okan Aktaş, Yönetim Kurulu Asıl Üyeliğe Tekin Kaya seçildi.

CHP meclis üyeleri belli oldu CHP meclis üyeleri belli oldu

Başkan Suat Topaloğlu, “Yönetim kurulu Toplantısında Odamız yönetim kurulu oluşturulmuş, yapmış olduğumuz görev dağılımı sonucunda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilmiş bulunmaktayım.” dedi.

Cumhuriyetin 100. Yılında mesleğe, meslektaşlarına, mesleğin geleceği stajyerlere değer katmak ve ortak akıl-birlikte yönetim ilkesinden hareketle dayanışma içerisinde çalışacakları yeni bir döneme merhaba diyen Topaloğlu, “Bu yeni dönemde mesleki menfaatlerimizi ön planda tutarak; mesleğimiz ve meslektaşlarımızın, mesleğimizin geleceği stajyerlerimizin sorunlarına çözüm üretmek,  mesleki gelişime katkı sunmak, mesleğimizin dijital dönüşümle başkalaştığı ve sürekli dinamik olmayı gerektirdiği bugünkü süreçte meslektaşlarımızı geleceğe hazırlamak ve çözümler sunmak, düzenleyeceğimiz sosyal faaliyetlerle odamızın etkinliğini ve dayanışmayı artırmak öncelikli hedeflerimizden olacaktır.” şeklinde konuştu.

“Başarının bir parçası olmaya davet ediyorum”

Suat Topaloğlu 2

Odanın kuruluşundan bugüne kadar görev yapan ve mesleki mücadelelerinin tüm aşamalarında yer almış bütün oda başkanlarına, yönetim kurulu üyelerine ve diğer oda kurullarında görev yapan üyelerine ve meslektaşlarına teşekkür eden Topaloğlu, şunları kaydetti:

“Geçmişten aldığımız güç, tecrübe ve bugünün enerjisiyle birlik ve beraberlik içerisinde tüm sorunların üstesinden geleceğimize inanıyorum. Bu duygularla tüm meslektaşlarımızı, stajyerlerimizi düzenleyeceğimiz sosyal faaliyetlerle odamızın etkinliğini ve dayanışmayı artırmak öncelikli hedeflerimizden olacaktır. Başarının bir parçası olmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Suat Topaloğlu Kimdir?

19/08/1978 yılında Hopa ilçesinde doğdu. İlk orta lise eğitimini burada tamamladı. 2001 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldu. Eskişehir’de askerlik hizmetini tamamladı. 2003 yılında stajyer mali müşavir olarak mesleğe adımını attı. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Hopa Belediyesinde 2014-2019 döneminde belediye meclis üyeliği ve bazı sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yaptı. Önceki dönemlerde Müşavirler Odasında Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulu Başkanlığı yaptı.

Ayşe ÖZDER