SS 33 Nolu Dolmuşçular Kooperatifi ve 33 Nolu Öğrenci Kooperatifinin talebi üzerine, şehir içi dolmuşlarına yüzde 30 öğrenci servislerine yüzde 20 zam yapıldı.

Belediye Başkanı Demirhan Elçin başkanlığında, Artvin Barosu toplantı salonunda gerçekleştirilen meclis toplantısında kooperatiflerin şehir için toplu taşıma ücretlerine ve öğrenci servislerine zam yapılması talepleri görüşüldü.

Oy birliğiyle alınan kararla şehir içinde 9 lira olan öğrenci ücretleri 13 liraya, kısa mesafe sivil ücretleri 10 liradan 15 liraya, uzun mesafe sivil ücretleri de 12.50 liran 17 liraya yükseltildi.

Öğrenci servis ücretleri de yüzde 20 oranında artış yapıldı.

Demirhan Elçin yaptığı konuşmada şehir içi ulaşımında öğrenci ücretlerine yüzde 40, sivil vatandaş ücretlerine de yüzde 36 düzeyinde zam yapmış olduklarını söyledi.

Kentin en önemli turizm merkezlerinden olan Kafkasör'e toplu taşıma ile ulaşımın 60 lira Atabarı Kayak Merkezi'ne ulaşımın ise 75 lira olarak güncellendiğini kaydeden Elçin, "Kafkasör'e öğrenci ücreti 45, kayak merkezine de 60 lira oldu. Artışlarda hem vatandaşın hem de şoför esnafının mağdur olmaması için makul bir fiyat belirlemeye çalıştık. İki tarafı da mağdur etmemek için bir rakam belirledik." dedi.

Vali Ünsal Şehit Ailesini Ziyaret Etti Vali Ünsal Şehit Ailesini Ziyaret Etti

Öğrenci servis ücretlerine en son zammın Eylül 2023'te yapıldığını kaydeden Elçin, "Öğrenci servis kooperatifi yüzde 20 oranında bir zam talep etti. Bizde uygun gördük. 1000 lira olan güzergah 1200, 945 lira olan güzergahta 1135 lira oldu" ifadelerine yer verdi.

Hikmet BAŞAR