Borçka Güreşen Şehit Resul Kakşi Ortaokulu’ndan Türkçe Öğretmeni Melek Kılıç eşliğinde İrem Fena, Umut Atabay ve Hazal Aygün isimli öğrenciler TÜBİTAK Erzurum bölge Türkçe alanında birincilik elde etti.

Okullarında bulunan tek bilgisayar ile teknoloji içerikli bir proje hazırlayan öğrenciler hazırladıkları proje ile birlikte Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandılar.

Konuya ilişkin açıklama yapan Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, “Köy okullarının böyle başarıya imza atması bizi de mutlu etmiştir. Bu başarı öyküsü için Ankara’da düzenlenecek TÜBİTAK yarışmasında başarı elde etmeleri için özverili bir çalışma yürütülüyor. Bir köy okulundan bir Türkçe projesinden finallere gitmesi çok önem araz eden bir yarışma” dedi.

Whatsapp Image 2024 05 14 At 16.53.36

Öğrencilerin motivasyonu için Botanik bahçede çocukları ağırladıklarını ifade eden Acar, Türkçe öğretmeni Melek Kılıç ve öğrencilere tebriklerini dile getirdi.

Akpınar Köyünde Maddi Hasarlı Yangın Akpınar Köyünde Maddi Hasarlı Yangın

Güreşen Resul Kakşi Ortaokulu Türkçe öğretmeni Kılıç, kısıtlı imkanlar ile hayallerini gerçekleştirmeye çalıştıklarını söyleyerek “Eğitim- öğretim faaliyetlerini devam ettirdikleri köy okulunda imkânlarının kısıtlı olmasına rağmen hayallerini gerçekleştirmek amacıyla tüm imkansızlıkları başarıya dönüştürdüler” dedi.

Öğrenciler danışman öğretmenlerine, Milli Eğitim ve Okul Müdürlerine teşekkürlerini dile getirerek Ankara’da düzenlenecek yarışmada birinci olmayı hedeflediklerini ifade ettiler.

Editör: Haber Merkezi