Depremden etkilenen çocuklar için anlamlı etkinlik Depremden etkilenen çocuklar için anlamlı etkinlik

Çanakkale Zaferi’nin, Milletimizin vatanseverlik, fedakârlık ve cesaret gibi faziletlerinin sergilendiği büyük bir kahramanlık destanı belirten Artvin Valisi Yılmaz Doruk 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Anma Günü vesilesiyle mesaj yayınladı.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Milletimizin vatanseverlik, fedakârlık ve cesaret gibi faziletlerinin sergilendiği büyük bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünü kutluyor, “Çanakkale geçilmez” sözünü tarihe nakşeden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Doğduğundan beri istiklale âşık olan aziz milletimiz, en zor şartların hâkim olduğu bu savaşta dünyanın en güçlü ordularını hüsrana uğratarak, vatanını ve hürriyetini canı pahasına korumuştur.

Hiçbir ordunun, hiçbir kuvvetin kararlı bir milletin karşısında duramayacağını ispatlayan bu şanlı zafer; gelecek kuşaklara bırakacağımız en değerli miraslarımızdandır.

Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı olan Çanakkale ruhundan aldığımız ilhamla geleceğin büyük ve güçlü Türkiye’sini inşa etmek için durmadan çalışacağız.

Bu düşüncelerle, Çanakkale Deniz Zaferimizin yıl dönümünü tekrar tebrik ediyor, Anafartalar Komutanı ve Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun."