23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda makam koltuklarına çocuklar geçti.

Artvin Valisi Cengiz Ünsal makamını, temsili olarak Yenimahalle İlkokulu 4A sınıfı öğrencisi Sidre Meva Ercan’a bıraktı. Vali Yardımcılığı koltuğuna ise Zeynep Sare Kırımlı ve Toprak Taha Alpaslan oturdu.

Vali Cengiz Ünsal koltuk değişimi töreninde yaptığı konuşmada gelecekte çocukların bu koltuklarda oturacağını aktararak ülkenin teminatı olduklarına vurgu yaptı.

Makam koltuğuna geçen Ercan, burada yaptığı konuşmada, Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği çocuk bayramını kutladığını kaydetti.

Whatsapp Image 2024 04 23 At 14.44.45

Çocukların gözünden eksik görülen çalışmaların tamamlanması için taleplerini ileten Ercan, “ Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, merkezde bir kitap kafe oluşturdu. Öğrenci arkadaşlarımız boş zamanlarını kitap kafede en faydalı biçimde değerlendirmektedirler. Kitap kafenin bir tanesinin de okulların yoğun olarak yer aldığı Yenimahalle’ye yapılmasını istiyorum.” dedi.

Türk Mutfağı Haftası kapsamında Artvin’in lezzetleri tanıtıldı Türk Mutfağı Haftası kapsamında Artvin’in lezzetleri tanıtıldı

Whatsapp Image 2024 04 23 At 14.44.45 (2)

Çocukların bisiklet sürebileceği ayrı alan olmadığına dikkat çeken Ercan, “Scooter sürebileceğimiz ayrı yapılmış yolların olmasını istiyoruz. Bazı arkadaşlarımız araç trafiğinin olduğu yollarda bisiklet kullanıyor ve her an bir trafik kazası yaşanmasından endişe ediyorum.” diye konuştu.

Vali Cengiz Ünsal, çocuklara çeşitli hediyeler takdim ederek bayramlarını kutladı.

Editör: HİKMET BAŞAR