Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 2024 yılı yaş çay kampanyaaçılışının 4 Mayıs tarihinde olacağı duyuruldu.

Otomobille Çarpışan Motosikletin Sürücüsü Yaralandı Otomobille Çarpışan Motosikletin Sürücüsü Yaralandı

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada 2024 yılı yaş çay kampanya açılış tarihi 4 Mayıs Cumartesi olarak belirlenmesi ile birlikte çay üreticilerine uygulanması gereken hususular hakkında açıklamalarda bulundular.

Genel Müdürlüğün yaptığı açıklama şu şekilde “Değerli üreticilerimiz, bu yıl çayımızın ülkemize gelişinin 100. Yılındayız. Çayımızın gelecek nesillerimize yüzyıllarca daha ekmek kapısı olabilmesi için her yıl olduğu gibi bu yılda kaliteden ödün vermeden sağlıklı huzurlu ve bahçemize ailecek gireceğimiz bir yıl olmasını temenni ediyoruz. Yaş çay kampanyasını 04 Mayıs 2024 Tarihi itibarı ile açıyoruz. Bahçelerimizi her türlü yabancı maddelerden arındırdıktan sonra hasada başlayalım. Temizlik işlerini yapmadan çay hasadı yapmayalım. Yabancı otlar çayın tüm özeliklerini yok ettiğini, aroması bozulan çay içildiğinde damak tadımızı etkilediğini biliyoruz. Damak tadımızın bozulmadan 100. Yıla yakışır bir hasat gerçekleştirelim. Kalitenin bahçeden başladığını biliyoruz. Özellikle de çay hasadını imkanlar ölçüsünde aile içerisinde yapmaya özen gösterelim. İşçi ile hasat yapmak zorunda kalırsak temiz ve odunsu kısma kadar yani derinden toplatmayalım. Hem bitkiye hem kendimize hem kaliteye zarar verdiğimizi unutmayalım. Sağlıklı huzurlu bayram tadında bol bereketli bir kampanya geçirmemiz dileği ile.”

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü

Editör: Editör Masası