Artvin Gençlik Hizmetleri Müdürü Hayati Güneri, 2024 yılı yaz okulları ve akademik çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Güneri, Artvin Gençlik Merkezi'nin yaz aylarında da aktif bir şekilde faaliyet gösterdiğini belirterek, gençlerin ve çocukların merkezdeki etkinliklerden yararlanmalarını sağladıklarını ifade etti.

Güneri, "Gençlik Merkezimizde yaz okulları faaliyetleri yanı sıra, yıl boyunca devam eden akademi ve kulüp çalışmalarımız da sürüyor. Kayıtlarımız şu anda açık ve iki ay boyunca devam edecek. Eğitmenlerimiz, gençlerimizle ve çocuklarımızla severek ilgileniyorlar. Tüm gençleri ve ailelerini merkezimize bekliyoruz." dedi.

Öğrencilere Profesyonel Gelişim Fırsatı Sunuyor Öğrencilere Profesyonel Gelişim Fırsatı Sunuyor

Velilerin de merkezi ziyaret etmelerini ve çocukların aldıkları eğitimleri yakından görmelerini istediklerini belirten Güneri, "Amacımız öğrenci, öğretmen ve aile üçgenini oluşturarak, yazın en verimli şekilde geçmesini sağlamak. Yaz okullarımız, çocukların Gençlik Merkezimizi daha yakından tanımalarını ve kendilerine uygun bir branş seçip uzmanlaşmalarını teşvik etmeyi hedefliyor." şeklinde konuştu.

Güneri, faaliyetlerin Türkiye genelinde 27 Haziran'da başladığını ve okullar tekrar açılana kadar devam edeceğini, ardından kulüp ve akademi çalışmalarının kesintisiz devam edeceğini vurguladı.

Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Gençlik Merkezleri'nin 7 ilçede de faaliyet gösterdiğini belirten Güneri, gençlerin ve çocukların yaz aylarını aktif ve verimli geçirmeleri için ellerinden gelen tüm desteği verdiklerini sözlerine ekledi.

yaz

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT