31 Mart Pazar günü gerçekleşecek yerel seçimlere sayılı günler kala muhtar adayları mahallelerinde yapmak istedikleri projeleri azaları ile birlikte anlatmaya başladı. 
28 yıldır Çamlık Mahallesi'nde ikamet eden Özkan, “Çamlık Mahallesi için hayallerimi gerçekleştirmem için vatandaşlarımızın desteğine ihtiyacımız var.” dedi.
Mahalle sakinleri arasındaki dayanışmayı güçlendirmek için eğitim seminerleri, kültürel etkinlikler ve sosyal yardım projelerini organize edeceklerini ifade eden Özkan, mahallesindeki ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım kampanyaları düzenleyip, maddi manevi destek olacaklarını kaydetti. Mahallesinde ikamet eden üniversite öğrencilerinden belli şartları taşıyanlara aylık burs desteği vereceklerini söyledi. 
Mahalle genelinde çevre dostu uygulamalarını teşvik ederek, Çamlık Mahallesi adına yakışan şekilde ağaç dikme etkinlikleri düzenleyeceklerini ifade eden Özkan, “Sıfır atık kampanyasını mahallemizde başlatarak yerel yönetim iş birliği ile geri dönüşüm projesini hayata geçireceğiz. Mahallemizde mevcut parkların ve yeşil alanların revizyonunu yapacağız. Belirlenen noktalarda çocuklarımızın güvenli ve rahat oynayabilecekleri yeni oyun parkları yapılması için çalışmalar yürüteceğiz.” şeklinde konuştu.  
Güvenlik ve trafik düzenlemeleri projelerinden söz eden Özkan,“Mahallede güvenliği artırmak için Emniyet Müdürlüğü ile yapacağımız görüşmelerle mahalle bekçilerinin devriye sıklığını ve mahalledeki MOBESE kamera ağının güçlendirilmesini sağlayacağız. Özellikle okul giriş / çıkışları başta olmak üzere trafik düzenlemeleri yapılarak trafik akışını iyileştirilecek. Yayaların güvenliğini için yerel yönetimlerle iş birliği yaparak ana yol kenarlarına kaldırım yapılmasını sağlayacağız.” ifadelerini kullandı. 
Mahallede ikamet eden bakıma ve yardıma muhtaç vatandaşların tüm özel ihtiyaçlarının karşılanacağını kaydeden Özkan, “Evde temizlik, kişisel bakım ve temel sağlık hizmetleri konusunda projemiz hayata geçecek.” dedi.  
Özkan, altyapı ve çevre düzenlemesi projesi hakkında, “Mahalle yollarının bakımı ve onarımının yapılması noktasında yetkililerin sürekli iş programına dahil etmesini sağlayacağız. Yaya güvenliğini sağlamak için gerek duyulan yerlere yerel yönetim aracılığıyla kaldırım yapılmasını sağlayacağız. Yerel yönetimlerle yapacağımız iş birliği ile altyapı projeleri kapsamında su, elektrik ve kanalizasyon sistemlerini güçlendireceğiz. Yaren Sokak başta olmak üzere Atmaca Sokak ve ihtiyaç duyulan noktalarda ki sulama kanalları yeniden elden geçirilerek bahçe sulama sorunu çözülecek.” diye konuştu.  
Mahalle sakinlerinin görüş ve önerilerini almak için düzenli mahalle toplantıları ve anketler yapılacağını ifade eden Özkan, “Mahallemizde ikamet eden tüm komşularımızın içinde yer alacağı WhatsApp grubu oluşturarak sakinler arasındaki iletişimi kolaylaştırıp, bilgi paylaşımını sağlanacak.” dedi.

Uçurtma Şenliği renkli görüntülere sahne oldu Uçurtma Şenliği renkli görüntülere sahne oldu

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT