Borçka’da bir haftadır hizmet veren Yeniyol Unlu Mamülleri bugün kurdele kesimi ile birlikte açılışını gerçekleştirdi.

Güney Yılmaz ve Ahmet Yılmaz işletmeciliğinde açılan Yeniyol Unlu Mamülleri açılışına katılan Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, hayırlı kazançlar dileyerek Borçka’nın ihtiyacı olan bir işletmenin hizmete girdiğini söyledi. Orhan konuşmasının devamında “Borçkamız da gerçekten ihtiyaç olan, rekabetin kalite getireceğini bilerek bugün burada yeni bir tesis açılıyor ve Borçka’nın da önemli bir sorunu giderilmiş olacak. Bu tesis bizimde aslında Belediye olarak düşündüğümüz daha önceki yıllarda belediye olarak yapmak istediğimiz bir tesisti kısmet olmadı. Bugün burada sevgili kardeşlerimiz Güney Yılmaz ve Ahmet Yılmaz burada böyle bir tesis açılmasını uygun gördüler ve gerekli izinleri de aldılar. Borçka’ya güzel bir tesis kazandırılmış oldu. Hayırlı kazançlar diliyorum. Borçka’nın önemli bir sorunu daha bu şekilde giderilmiş olacak. Umarım kaliteli, düzgün ve Borçka’ya yaraşır bir şekilde yollarına devam ederler” dedi.

Whatsapp Image 2024 02 23 At 15.05.27

Gündüz Çocuk Konuk Evi’nden 23 Nisan Şenliği Gündüz Çocuk Konuk Evi’nden 23 Nisan Şenliği

Açılış programına katılan AK Parti Borçka Belediye Başkan Adayı Ahmet Erdem, açılan işletmenin evlerdeki ihtiyaçları karşılayacak bir müessese olduğunu belirterek “Gerçekten Borçka’mıza büyük bir katkısı olan bir fırın diyoruz ama gördüğüm kadarı ile evlerimizde her türlü ihtiyacı karşılayacak güzel bir müessese açılıyor. Güney kardeşleri yürekten tebrik ediyorum Borçka’mıza bu güzel müesseseyi kazandırdıkları için. Önemli olan Borçka’mız kazansın. Hayırlı Olsun” diye konuştu.

Borçka Kaymakamı Hakan Contarlı, ilçede açılan işletmelerin yanında olmaya çalıştıklarını vurgulayarak “Borçka’da açılan her yeni işletmenin oluşacak her ticaret kapısının biz yanında olmaya çalışıyoruz. Onları desteklemeye ilçemize verecekleri katkılara keyifle izlemeye çalışıyoruz. Güney Yılmaz ve Ahmet Yılmaz’a da bol kazanç diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Açılış programında yapılan konuşmaların ardından kurdele kesimi gerçekleşti.

Programa; Borçka Kaymakamı Hakan Contarlı, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, AK Parti Borçka Belediye Başkan Adayı Ahmet Erdem, Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Mevlüt Balcı, Siyasi Parti Temsilcileri, STK’lar, Kurum Amirleri ve Borçka halkı katılım gösterdi.

Ayla ALKAN

Whatsapp Image 2024 02 23 At 15.05.26 (1)

Editör: AYLA ALKAN