Yeşil Artvinspor son olarak Artvin Amatör Ligi’nin 10’ncı haftasında 21 Ocak Pazar günü saat 12.00’de Şavşat Gençlikspor ile oynadığı karşılaşmayı 2-1 kazanarak şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Trendyol Süper Lig'de 27. Hafta Yarın Başlayacak Trendyol Süper Lig'de 27. Hafta Yarın Başlayacak

Artvin 1. Amatör Ligi’nde çıktığı 10 müsabakayı da kazanan Yeşil Artvinspor, 28 Ocak Pazar günü Artvin Kemalpaşaspor ile oynayacağı müsabakayı kazanması halinde ligin bitimine 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan edecek.

Artvin 1. Amatör Ligi’nde 30 puan ile lider olan olan Yeşil Artvinspor’un en yakın takipçisi 24 puan ile Artvin Kemalpaşaspor.

Yeşil Artvinspor Kulübü, kendi evinde oynayacağı şampiyonluk maçı seyircisiz oynayacak. Yeşil Artvinspor Kulübü, müsabakanın kazanılması halinde kutlamaların yapılacağını o nedenle Artvin halkını 28 Ocak Pazar günü Artvin İskebe Şehir Stadı’na davet etti.

Yeşil Artvinspor şampiyon olması halinde Bölgesel Amatör Ligi’nde yer alan Arhavi 08 Spor’un sezon sonu sıralamasına göre BAL’a yükselme karşılaşmasına çıkacak.WhatsApp Görsel 2024-01-24 saat 16.25.39_8b1092f8Yeşil Artvinspor Kulübünün hedefinin Bölgesel Amatör Ligi olduğunu belirten Yeşil Artvinspor Antrenörü Ahmet Külük, şampiyonluk için çıktıkları bu yolda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.

 Artvin 1. Amatör Liginde 10 maçta 10 galibiyet alarak kayıpsız devam ettiklerini belirten Külük, “Bu hafta sonu evimiz de oynayacağımız Kemalpaşaspor maçı ile matematiksel olarak hedefimiz olan şampiyonluğu garantilemek istiyoruz. Bunun içinde sporcu grubu ile birlikte özverili bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Sezon başından beri zor şartlarda mücadele ettiklerini belirten Külük, “Elde ettiğimiz bu başarıyı son adımı olan Bölgesel Amatör Ligi ile taçlandırmak istiyoruz. Onun içinde önümüzde oynayacağımız 2 maçı da kazanarak namağlup ligi bitirip, Arhavi 08 Spor Futbol Kulübü'nün ligde ki pozisyonuna göre yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Artvin halkını 28 Ocak Pazar günü yapacakları şampiyonluk kutlamalarına davet eden Külük “Bilgilendirme için bu hafta oynayacağımız Kemalpaşaspor maçı seyircisiz oynanacaktır. Ancak maçtan alacağımız puan veya puanlar bizi matematiksel olarak şampiyon yapacağından tüm Artvin halkını maç sonunda yanımızda görmek istiyoruz. Tüm Artvin halkını Pazar günü Artvin İskebe Şehir Stadı’na bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Ali Eray ÇELİK