Çelik’in Açıklamaları Üreticileri Memnun Etmeyecek Çelik’in Açıklamaları Üreticileri Memnun Etmeyecek

Ülke genelinde milyonlarca adayın heyecanla beklediği YKS'nin ilk aşaması, Türkiye'nin dört bir yanında büyük bir katılımla gerçekleşti. Bu yıl 245 sınav merkezinde uygulanan sınav, Artvin'de ise 26 binada ve 9 bin 823 adayın katılımıyla yapıldı. Sınav güvenliğini sağlamak amacıyla 208 kolluk kuvveti görev aldı.

TYT oturumunda adaylara, Türkçe Testi'nde 40, Sosyal Bilimler Testi'nde 20, Temel Matematik Testi'nde 40 ve Fen Bilimleri Testi'nde 20 olmak üzere toplam 120 soru yöneltildi. Adaylara bu soruları yanıtlamaları için 165 dakika süre tanındı.

Sınav saat 10.15'te başladı ve bu esnada adayların aileleri, çocuklarının başarılı olmaları için okul önlerinde heyecanla bekledi. Ailelerin bu bekleyişi sırasında sınava giren öğrencilerin dikkatinin dağılmaması adına sürücülerden korna çalmamaları ve yüksek ses çıkarmamaya özen göstermeleri istendi.

Öğrencilerin uzun bir hazırlık sürecinin ardından girdiği TYT oturumu, sakin ve güvenli bir şekilde tamamlandı. Şimdi gözler, hafta sonu yapılacak diğer oturumlara çevrildi. Sınavın ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve üçüncü oturumu olan Yabancı Dil Testi (YDT) için adaylar çalışmalarına devam ediyor.

Başarıyla tamamlanan TYT'nin ardından, sınava katılan tüm öğrencilere sonraki oturumlarda da başarılar diliyoruz.

Editör: ALİ ERAY ÇELİK