Türkiye’de 31 Mart Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde siyasi partiler adaylarını netleştirdi.

Bu kapsamda Zafer Partisi Artvin İl Başkanlığı da adaylarını belirleyerek Yüksek Seçim Kuruluna iletti.

Zafer Partisi Artvin İl Başkanı Gökhan Aktan, Artvin Belediye Başkanlığına aday olduğunu söyleyerek çalışmalara başlayacaklarını kaydetti.

Okul çevrelerinde güvenlik önlemleri sıklaştırıldı Okul çevrelerinde güvenlik önlemleri sıklaştırıldı

İlçelerde çıkaracakları belediye başkan adaylarını tanıtan Aktan, “Merkezde il başkanı olarak Genel Başkanımız Ümit Özdağ’ın tensipleri ile Belediye başkan adayı oldum. Murgul ilçemizde Cihan Uzun, Borçka’da Levent Yavuzdemir, Yusufeli’nde Ufuk Kaleli, Şavşat’ta Doğan Can Bilgin, Kemalpaşa’da Nilay Okuyan, Arhavi’de Nihat Kuyumcu, Hopa’da Fuat Ustabaş belediye başkan adaylarımız. Yusufeli’nde Doğan Gül, Şavşat’ta Cüneyt İnce, Ardanuç’ta Mehmet Kara da İl Genel Meclisi adaylarımız.” dedi.

Aday çıkarmadıkları ilçede diğer siyasi partileri desteklemediklerini kaydeden Aktan, “Mevcut siyasi partilerin genel tutumlarından ötürü hiçbir siyasi partiyi herhangi bir şekilde desteklemeyi düşünmüyoruz. Çünkü ülkemizin içerisinde bulunduğu hem ekonomik hem de genel konjonktürdeki konumu mevcut siyasi partilerin eseridir. Bu esere hiçbir yerde, hiçbir şekilde bir destek sağlamayı düşünüyoruz.” diye konuştu.

Ülke ekonomisinin kötüye gittiği bu dönemde seçim harcamalarının kısıtlanarak ihtiyaç sahibi vatandaşlar için harcanması gerektiğine dikkat çeken Aktan, açıklamasında şunları kaydetti:

“Seçim sürecinde bir çalışmamız tabii ki olacak ancak biz sadece şu anda müracaatları yaptık. İlçe seçim kurulu, il seçim kurulu kesin listeleri açıkladıktan sonra çalışmalarımıza hız kazandıracağız. Bizim ilk çalışmamız Artvin merkez belediye başkan adaylığı için bütün belediye başkan adaylarını Artvin merkezdeki ve Türkiye’deki bütün belediye başkan adaylarına seslenmiş olalım. Biliyorsunuz ülkemizde çok ciddi bir ekonomik sorun var. Bu ekonomik sorunların içerisinde siyasi partilerin ve belediye başkan adaylarının yapmış olduğu ya da yapacağı harcamalar çok önemli bir meblağ tutacaktır. Maalesef ülkemizde SMA hastası çocuklarımız var bununla beraber deprem bölgesinde çok ciddi sorunlar var, insanlar hâlâ çadırlarda yaşıyorlar ve sayamayacağımız kadar çok maddiyata dayalı problemler var. Bu problemlerin bir nebze olsun yarasını sarılabilmek adına siyasi partiler harcamalarını kısıtlı tutsunlar ve mümkün olduğu kadar yurdumuzun sorun yaşayan insanlarına SMA hastası olur, deprem bölgesi olur, ihtiyacı olan insanlar olur bunlara yardım etmeleri için ben bir çağrıda bulunuyorum. Kendim seçmen olduğum zamanda da sokaklarda bağıran, çağıran, yüksek sesle gürültü eden siyasi parti araçlarından oldukça rahatsız olan birisi olarak söylüyorum bunu. Bu harcamaların günümüzde yaşanan sıkıntılardan ötürü ihtiyaç sahibi olan yurttaşlarımıza aktaralım. Onların biraz daha rahat nefes almasını sağlayalım diye ben bir çağrıda bulunmak istiyorum. Eminim ki bütün siyasi partilerin belediye başkan adayları Artvin’in ve Artvinlinin geleceği için daha sağlıklı bir ortam olsun diye bu yarışın içerisine katıldılar.”

Hikmet BAŞAR

Editör: HİKMET BAŞAR