Gençlik Haftası kapsamında Artvin Çoruh Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Kutlama Töreni organize edildi. 
Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105’inci yılını kutlama programı çerçevesinde hazırlanan tören, öğrencilerin açılış gösterileri ile başladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından devam eden törende, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sinan Güner, günün anlam ve önemine binaen konuşma yaptı.
Güner, burada yaptığı konuşmasında, “Anadolu toprağında geçmişte olduğu gibi gelecekte de bizi zayıf düşürmek, parçalamak ve bölmek isteyenler olacaktır. Allah bizleri vatansız ve bayraksız bırakmasın. Çok çalışmamız, güçlü olmamız ve vatanımızı sevmemiz gerekiyor. Unutmayınız ki vatanı en çok seven görevini en iyi yapandır. Sözde değil bu özde duygularla Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimize rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, siz gençlerimizin bayramını kutluyorum.” ifadelerini kullandı.
Program; İstiklal Marşı oratoryo gösterisi, efeler gösterisi, jimnastik gösterisi, “bizi tanısan severdin” adlı şiir ve drama gösterisi, ritim ve dans gösterileri ve “senden daha güzel” gösterilerinin ardından sona erdi. 
Gösterilerin sonunda salondaki katılımcılardan yoğun alkış geldi. 

açü3-1

açü4

Yöresel Tatlılar Yapan Öğrenciler Yarıştı Yöresel Tatlılar Yapan Öğrenciler Yarıştı

açü5

açü6

açü7

açü8

Editör: AYLA ALKAN