Artvin hangi Avrupa şehrine benziyor? Artvin hangi Avrupa şehrine benziyor?

AÇÜ Senato Salonunda düzenlenen toplantıda Tıbbi ve Aromatik Bitkiler İhtisaslaşma Projeleri dönem raporları ve son durumları hakkında bilgilendirmelere yer verildi. Toplantıda TABMER’de üretilen ürünler için marka değeri ve pazar oluşturması yönünde yürütülmesi planlanan çalışmalar hakkında istişareler yapıldı.

2024 yılı için paydaşlardan gelen taleplere dikkat çekildi. Ayrıca Teknoloji Transfer Ofisinin hedefleri, faaliyet alanı ve gelecekteki planları hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı toplantıda Arıcılık Uygulama ve Araştırma Merkezi (ARTAMER) faaliyetleri, arıcılıkta verim ve kalitenin artırılması hususunda planlamalar gibi konularda değerlendirmelere yer verildi. 
Toplantıda Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Atakan Öztürk ve Prof. Dr. Bülent Sağlam, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Zafer Ölmez, Nihat Gökyiğit Botanik Bahçesi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Tıbbi Aromatik Bitkiler İhtisaslaşma Koordinatörlüğü (TABİK), Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (TABMER), Bilim-Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİLTEKMER) ve Arıcılık Uygulama ve Araştırma Merkezi (ARTAMER) ile Teknoloji Transfer Ofisinden (TTO) katılımcılar hazır bulundu.

Artvin Çoruh Üniversitesi