Artvin Fen Lisesi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni, 12 Haziran Çarşamba günü Ali Nihat Gökyiğit Kongre Merkezi’nde büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştirildi. Velilerin, öğretmenlerin ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen törende, mezun olan öğrenciler geleceğe uğurlandı.

Deriner Barajı’nda Yaban Keçileri Görüntülendi Deriner Barajı’nda Yaban Keçileri Görüntülendi

Törende, mezun olan öğrenciler adına konuşan Edibe Ebrar Gülsuyu, duygu dolu bir konuşma yaparak şunları söyledi: “Her şeyin bir ömrü vardır. Masallar biter, hikayeler biter, yollar biter, günler, aylar ve hatta yıllar biter. Biz de bugün, acı tatlı her türlü anısını heybemize kattığımız bu dört yılın ardından Artvin Fen Lisesi’nden mezun oluyoruz. İşte bugün bu hikayenin bitmesinin belgesidir.”

Gülsuyu, okulda geçirdikleri zamanları anlatırken, "Okulun bahçesinden adımımızı attığımız ilk günler henüz çocuktuk. Hayata karşı tedirgin, heyecanlı ve acemiydik. Erginliğimizin en zorlu zamanlarını bu koridorlarda geçirdik. Okulumuzun geniş bahçesinde dolaştık, koştuk, düştük. Düşmekten kastım sadece dizlerimizin yaralanması değil; biz bu bahçede çokça ağladık ama ağladığımız kadar da güldük" dedi.

Whatsapp Görsel 2024 06 12 Saat 23.02.34 3F8D6D51

Öğrencilere veda ederken, Artvin Fen Lisesi'nin kendileri için ne kadar değerli olduğunu vurgulayan Gülsuyu, “Artvin Fen Lisesi bizim bugünümüz ve yarınımız. Ayrılığın bir kağıt kesiği gibi sıradan fakat canımızı çok yaktığı bu vakitte, gittiğimiz her yere öğrendiklerimizi ve kazandıklarımızı götüreceğiz. Artvin Fen’i ve birbirimizi unutmayacak, özümüzü ve memleketimizi bilmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında, okulda yaşadıkları anıları ve öğretmenlerine olan teşekkürlerini dile getiren Gülsuyu, “Bir daha bu sıralarda oturmayacağız, dirseklerimizi çürütmeyeceğiz. Ben mesela, bir daha bu koridorları bir kare atlaya atlaya arşınlamayacağım. Sınavdan sonra kapıda ettiğimiz sohbet yüzünden hocalarımızdan azar yemeyecek, kantinde sıradan sıkılıp içeriden alışveriş yapmayacağız” diye konuştu.

Whatsapp Görsel 2024 06 12 Saat 23.02.34 0E7Ad9E4Gülsuyu, mezun olan öğrencilerin birlik ve beraberliğine de dikkat çekerek, “Biz birbirimizde güzel izler bıraktık. Öncelikle bu yıl ve bundan önceki yıllarda birbirimize kol kanat gerdik. Her üzüldüğümüzde birbirimizin omzunda ağladık. Yanlış yaptığımızda döndük birbirimize kızdık. Yorulduk, çalışmak istemedik, birbirimizin tutmayan kolu olduk, destek verdik. Birimiz eksikse hepimizi eksik bildik, birimiz üzgünse hepimizi üzgün bildik” dedi.

Mezuniyet töreni, öğrencilerin aileleri ve öğretmenleriyle birlikte çektirdikleri hatıra fotoğrafları ile sona erdi. Coşkulu ve duygu dolu anların yaşandığı bu törende, Artvin Fen Lisesi öğrencileri, okulun onlara kazandırdığı değerlerle geleceğe emin adımlarla yürümeye hazır olduklarını gösterdi.

Editör: ALİ ERAY ÇELİK