Ahşap ürünleri boya ve zımpara kullanarak yenileyen kursiyerler ev ekonomilerine katkı sağlayarak hobi edinmeye devam ediyorlar.

Halk Eğitim Merkezilerinde ahşap boyama kursunda usta öğreticilik yapan Şeyma Yılmaztürk, eğitimlerin her yıl binlerce kadınlara sosyal ve kültürel katkı sağladığını söyledi.

Türk Dil Kurumu, 23 Nisan'da "Günün Kelimesi" Uygulamasını Başlattı Türk Dil Kurumu, 23 Nisan'da "Günün Kelimesi" Uygulamasını Başlattı

Kursiyerler ile birlikte ahşap ürünleri gölgelendirme, transfer ve çatlatma gibi tekniklerle hediyelik eşya ürettiklerini belirten Yılmaztürk, elde olan ürünleri de geri dönüşüm yaparak sıfırdan ortaya çıkardıklarını kaydetti.

Whatsapp Image 2024 04 01 At 11.06.20

Kursiyerlerin ürün bulma noktasında sorun yaşamaması için ilçede Renkli Fırça Hobi Sanat Atölyesi açtığını ve bu şekilde kursiyerlerin istedikleri ürünlere rahatlıkla erişim sağladığını dile getiren Yılmaztürk, ilçedeki tüm kadınları Halk Eğitim Merkezindeki kurslara beklediklerini söyledi.

Kadınların ev ekonomisine katkı sunması için, kendi ekonomik özgürlüklerini kazanmaları nedeniyle kursların oldukça önemli olduğunu vurgulayarak “Halk eğitim kursları her yıl binlerce kadına sosyal, kültürel, ekonomik alanda katkı sağlıyor. Kurslarımız ücretsizdir amaç kadınlara hobi ve meslek kazandırmaktır sadece malzemeler ücretlidir. Kursiyerlerin sorun yaşamaması için merkezde Renkli fırça hobi sanat atölyesi kurdum ve böylece herkes istediği ürüne daha kolay ulaşmış oldu. Fırça, boya, ahşap malzeme, dekopaj kağıtları, stenciller her türlü ürün bulmak daha kolay artık. Eğlenmek hem de öğrenmek için tüm kadınları kurslarımıza bekliyoruz” dedi.

Whatsapp Image 2024 04 01 At 11.06.20 (1)

Editör: AYŞE ÖZDER