Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde Kütüphaneler Haftasında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde 25 Mart Pazartesi günü başlayan Artvin Kitap Günleri yazar buluşmaları 29 Mart Cuma günü sona erdi. 
Vatandaşların kütüphaneleri yakından tanımaları ve kütüphanelerden daha çok yararlanmalarını teşvik etmek amacı ile her yıl mart ayının son pazartesi günü başlayan hafta, Türkiye’de Kütüphane Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu kapsamda Artvin’de ve ilçelerinde kitapsever çocuk ve yetişkinlere yönelik çeşitli etkinlikler düzenlendi. 
Artvin Kitap Günleri Yazar Buluşmalarına; Akademisyen Yazar Dr. Çiğdem Nilüfer Umar, Eğitimci Yazar Kum Sanatı Sanatçısı Tarkan Köylü, Araştırmacı Yazar Köksal Aydın, Şair Yazar Avni Temiz ve Çizer Yazar Erkan Karasoy’un katıldı. 
İl Kültür ve Turizm Müdürü Yunus Emre Aytekin, Artvin Kitap Günleri etkinliğine ilgi gösteren tüm ziyaretçilere teşekkürlerini iletti. Bu tarz etkinliklerin devam edeceğini bildirdi. 
Kitap fuarının son gününde AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Yunus Emre Aytekin Kütüphane Haftası münasebetiyle kente gelen yazarlara hediye takdiminde bulundu.

2842Aa9D 0667 4574 8Cac 0E7Ea85A10E9

fuar-1

Turizm Haftası Off-Road Gezisi ile Sona Erdi Turizm Haftası Off-Road Gezisi ile Sona Erdi

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT