Artvin’de 2014-2019 yılları arasında bir dönem AK Parti’den Belediye Başkanlığı yapan Mehmet Kocatepe, 2019 yerel seçimlerinde CHP’nin adayı Demirhan Elçin’e 1100 oy farkla kaybetmişti.

Seçim kaybetmesine rağmen 2024 yerel seçimlerinde yeniden aday gösterilen Mehmet Kocatepe, bu kez de CHP’nin adayı Bilgehan Erdem ile girdiği başkanlık yarışını kaybetti.

Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Gerçekleşti Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Gerçekleşti

Kocatepe’nin sürekli yenilmesi sporcu kökenli olduğuna işaret edilerek kentte, ‘yenilen pehlivan güreşe doymaz’ olarak değerlendirildi.

AK Parti büyük beklentilerle girdiği seçimlerde elinde tuttuğu ve kalesi olarak nitelendirilen Yusufeli’ni kaybetmenin üzüntüsünü yaşarken iki dönemdir yönettiği Murgul’u da elinden çıkardı.

Sandıklar açılmaya başladıktan sonra sessizliğin hakim olduğu AK Parti kanadından henüz bir açıklama yapılmadı.

AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik, seçimden önce kentteki 9 belediyenin tamamını istediğini meydanlarda söyleyip hizmet pazarlığı yapmıştı.

Kentte iki belediye kaybedip 3 belediye kazanan AK Parti teşkilatları kazanan adaylara hayırlı olsun ziyaretine gitti.

Ziyaretlerden paylaşılan fotoğrafta Çelik, Kocatepe ve beraberindeki teşkilat üyelerinin yüzlerinin asık olması dikkat çekti.

Türkiye genelinde tarihinde ilk defa ikinci parti konumuna düşen AK Parti Artvin’de aldıkları belediyelere de sevinemedi.

Seçim sonuçlarını detaylıca analiz eden AK Parti'nin, bu sessizliğin ardından Artvin’de nasıl bir yol haritası izleyeceği merak konusu.

Yerel dinamikleri daha iyi anlama ve seçmen tercihlerini doğru yorumlama konusunda bir fırsat olarak görülebilecek bu sessizlik, gelecek seçimler için bir dönüm noktası olabilir.

Haber: Hatice Diler

Editör: HİKMET BAŞAR