Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın hibesi ile Arhavi Belediyesi çöp servisinde kullanılan araçların hizmet verme noktasında yaşattığı sorunların giderilmesi için Belediye Başkanı Turgay Ataselim’in girişimleri, AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik’in destekleriyle 0km Mercedes marka araç alındı.

Bu kapsamda Belediye envanterine yeni çöp kamyonu kazandırılması için AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik’in destekleri ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından ilçeye 3,5 Milyon TL hibe edildi. Bu hibe ile belediye envanterine 1 adet 0km Mercedes Actros 1832 araç donanımı ile birlikte iktisap edildi. Çöp aracı gerekli işlemlerin yapılmasının ardından yakın zamanda ilçede hizmet vermeye başlayacak. 

Hayvanseverler Arhavi’den Seslendi: Yasayı Geri Çek! Hayvanseverler Arhavi’den Seslendi: Yasayı Geri Çek!

Belediye Başkanı Turgay Ataselim söz konusu aracın belediyeye kazandırılmasında büyük katkı ve desteği bulunan Milletvekili Faruk Çelik’e ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının yetkililerine teşekkür ederek, belediye envanterine alınan aracın ilçeye hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.
Arhavi Belediyesi

Editör: Editör Masası