Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in öncülüğünde, sosyal ve kültürel etkinlikler yoluyla, öğrencilerin Türkçeyi tanıması için başlatılan Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında Artvin İl Sergisi düzenlendi. 
Tüm kademelerdeki okullarda yapılan söz varlığını zenginleştirme çalışmaları ile öğrencilerin, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerle buluşmasını, anadilini doğru kullanmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesini amaçlamakta olan Dilimizin Zenginlikleri Projesi çerçevesinde merkez ilçedeki her kademeden öğrencinin yıl içerisinde yapmış oldukları etkinlikler sergilendi. 

sergi2
Serginin açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar yaptı. Acar, burada yaptığı konuşmasında öğrencilerinin öncelikle iyi bir insan, sağlıklı düşünen, sağlıklı kararlar veren kendisi ile çevresi ile barışık, bulunduğu ortama huzur, neşe veren bireyler olmasını istediklerini ifade etti. 
Acar, “Bununla birlikte akademik başarısı yüksek, gördüğü eğitimden iyi bir mesleğe ulaşan ve aziz milletimize bu büyük devlete güzel hizmetleri dokunan birer bireyler olsun.” dedi.
Milli Eğitim Bakanlığının bu yıl Dilimizin Zenginlikleri Projesini bu amaçla başlattığını belirten Acar, Artvin’de projeyi bir yıldır ciddiyetle ve samimiyetle uyguladıklarını ifade etti. 
 Acar, “Dilini kullanan insan aynı zamanda iletişimi kuran insandır. Kendini ifade edebilen karşıdakini anlayabilen bir insandır. Bu nedenle güzel Türkçemizin bütün ayrıntılarıyla kullanılması çocuklarımızın aynı zamanda akademik başarısına da büyük etki katkı sağlayacaktır.”şeklinde konuştu.

sergi3
Düzenlenen programın sergiden ziyade yıl sonu şenliği gibi olduğunu ifade eden Acar, “Ben öğrencilerimizi yetiştiren güzel eserler meydana getiren, öğrencilerimize emek eden meslektaşlarımı tebrik ediyorum. Sevgili öğrencilerimize gayretleri ve çabaları için başarılar diliyorum. Yıl sonu şenliğimiz hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.
Halk Oyunları Gösterisi yapan Karadeniz Bakır İlkokulu öğrencileri katılımcılardan alkış topladı. 
Sergi açılışının yapılması ve katılımcıların sergiyi gezmesinin ardından etkinlik sona erdi.  

sergi4

Çocukların Gelişimine Destek Çocukların Gelişimine Destek

sergi5

sergi6

sergi7

sergi8

sergi9

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT