Artvin Gençlik Spor Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet BAŞKÖYLÜ, kentin her köşesine sporu tabana yaymak amacıyla spor faaliyetlerinin her branşını, etkin olarak kullanmak için ellerinden geleni yapmakta olduklarını ifade etti.

Artvin’in festivaller şehri olduğunu kaydeden BAŞKÖYLÜ, özellikle yaz döneminde, köylerde ve yaylalarda festivallerin olduğundan söz ederek İl Müdürlüğü olarak bu festivallere hem malzeme, hem ekipman desteği verdiklerini böylelikle gençleri bir arada tutmaya çalıştıklarını kaydetti.

"ÖĞRENCİLERİMİZİ GELECEĞE HAZIRLAMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Değerlendirme toplantısı yapıldı Değerlendirme toplantısı yapıldı

BAŞKÖYLÜ, “Bu festivallerde spor ve gençlik etkinliklerini İl Müdürlüğü olarak üstlenerek çeşitli çalışmalar yapmaktayız. En son Yusufeli yüncüler yaylasındaki etkinliğe katıldık ekibimiz ile birlikte. Çok Güzel etkinlikler yaptık. Okçuluk, Voleybol, Halat Çekme, Bilek Güreşi ve Bocce gibi çeşitli etkinlikler yaptık. Yöre halkı oldukça memnun. Bölgedeki çocuklar oldukça memnun. İlimizin her köşesinde spor etkinlikleri ve çalışmaları yapmaktayız. Artvin’i spor kenti yapmak için elimizden geleni yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde daha farklı çalışmalar da yürüteceğiz. Mevcut olarak GSB Spor okulları çatısı altında Tekvando, Hentbol, Tenis, Masa Tenisi, Voleybol, Bocce, Yüzme, Basketbol, Karate, Atletizm, Jimnastik gibi alanlarda da GSB Spor Okulu çalışmalarımız devam etmektedir. Buralarda da öğrencilerimizi geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Ayşe ÖZDER