Artvin 1 Mayıs Tertip Komitesi tarafından organize edilen kutlamalar kapsamında Halitpaşa Meydanı’nda toplanan kalabalığa konuşma yapan DİSK Artvin Şube Başkanı Selim Bilgin, tüm işçi ve emekçilerin bayramını kutladı.

“Ekonomiyi biz emekçiler bozmadık”

Dayanışmanın daim olmasını dileyen Bilgin, burada yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“1 Mayıs’a daha ne yazık ki yoksulluğun, fakirliğin tavan yaptığı bir ortamda giriyoruz. Ekonomiyi teslim ettiğimiz Sayın Bakan ne diyor? “Bizim yerel halkın alım gücü artmaya başladı.” Burada Artvin meydanından söylüyorum:  Bizim adımız yerel halk değildir! Bizim adımız Laz olabiliriz, Gürcü olabiliriz, Kürt olabiliriz, Arap olabiliriz ama biz hepimiz ayrı gayrı yok Türkiye Cumhuriyeti’nin eşit, onurlu yurttaşlarıyız.

Kurt: Gerçek lezzetleri dünyaya tanıtacağız Kurt: Gerçek lezzetleri dünyaya tanıtacağız

Yarım saat önce Fındıklı meydanındaydım oradaki coşkuyu da gördüm. Şimdi Artvin’de sizlerle beraberiz. Bir saat sonra Hopa’dayız. Yol boyu güller açmış, karanfiller açmış. Belki bilmeden, belki bilerek Türkiye’nin kaderini değiştirdiniz. Benim memleketimin yiğit insanları, hepinizi Devrimci İşçi Sendikası Konfederasyonu(DİSK)adına en içten sevgilerimle selamlıyorum. Saygılarımı sunuyorum.

Emekçiler, işçiler, çalışanlar, öğretmenler, hemşireler, belediyeciler, karayollarında çalışanlar, bu ekonomiyi biz emekçiler bozmadık. Bu ekonomi bu gidişle gidemez. Çökmüştür ama bunun faturasını emekçiden, çalışanlardan çıkartmak istiyorlar. Buna asla izin vermeyeceğiz.

Emekliler, 31 Mart’ta bir tokat attınız kendilerinden geçtiler. Şimdi ikinci tokadı atıp Türkiye’nin iktidarını, halk iktidarını kuracağız. Hep birlikte, sizle beraber kuracağız.”

bilgin2

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT