21 aylık Deniz Günay’ın  Zolgensma Gen Tedavisi için başlatılan Valilik onaylı yardım kampanyasına katkıda bulunmak amacıyla Artvin Gazi Ortaokulu tarafından, okul bahçesinde, 27 Eylül Çarşamba günü saat 12.00’de kermes düzenlendi.

Kermesin gelirinin tamamı SMA Tip-1 savaşçısı Deniz Günay’ın yardım kampanyasına bağışlanacak olup; kermeste tavuk döner, el emeği birçok çeşit yiyecek ve içecek satışa sunuldu.

Büyük destek gördük (4)

Yardım kampanyasının başladığı ilk günden itibaren ellerinden geleni esirgemeyen Artvin halkı, kampanyanın sona yaklaşması ile de yardım faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

“TÜM GELİR DENİZ BEBEK İÇİN KULLANILACAK”

Büyük destek gördük (7)

Kermeste konuşan Gazi Ortaokulu Okul Müdürü Osman Pehlivan, Deniz Bebek için yapılan bu yardım seferberliğine destek vermek amacıyla Gazi Ortaokulu olarak kermes düzenlediklerini ifade etti. 

Büyük destek gördük (9)

Pehlivan şunları söyledi, “İlimizde SMA Tip-1 Kas Hastası olan Deniz Bebek için bir seferberlik ilan edildi. Öğrencilerimizi, velilerimizi, tüm Artvin’i davet ettik. Tavuk döner ve velilerimizin getirdiği ikramlıkları sergiledik ve bunları da satışa sunduk. Tüm gelir Deniz Bebek için kullanılacaktır. İnşallah faydalı olur diye umut ediyoruz. Sosyal medya aracılığıyla yine öğrencilerimize velilerimize okul aile birliğimizin ve sınıf temsilcilerimizin desteğini alarak bu seferberliği ilan etmiş olduk. Büyük destek gördük. Destek veren tüm Artvinlilere, Gazi Ortaokulu velilerimize yürekten teşekkür ediyoruz.”

“SONA YAKLAŞTIK”

Büyük destek gördük (1)

Gazi Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Sibel Pınar, kermese hem öğrencilerin hem velilerin hem de Artvin halkının yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti.

Pınar, burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Birlik üyelerimiz ve sınıf temsilcilerimiz ile birlikte tüm Artvin Halkının kenetlendiği SMA’lı bebeğimiz Deniz’imizi iyileştirmek için yaptığımız etkinliklerden birini bugün okulumuzda gerçekleştirdik.

Büyük destek gördük (6)

Neredeyse artık çocuklar kumbaralarındaki paraları yaşlılarımız neredeyse kefen paralarına varıncaya kadar böyle takdire şayan bir dayanışma örneği görüyoruz. Bir Artvinli olmaktan ve Gazi okullu olmaktan ayrıca gurur duyuyorum. Herkese yürekten teşekkür ediyoruz. İnşallah başarıcağız. Sona yaklaştık. Umut ediyorum ki başarılı bir sonuç olacak. Okulumuzda toplantılarımızda müdür beyin ve bizim önerilerimizle birlikte tüm velilerimiz gönüllü olmak istediler, annelerimizin elleriyle yaptıkları ürünleri satışa sunduk. Çevredeki esnaflarımızdan duyup gelenler oldu. Herkese teşekkür ediyoruz”

Ayşe ÖZDER

Büyük destek gördük (11)

Büyük destek gördük (10)

Büyük destek gördük (3)

Çocuklara fiziksel aktivitenin önemi anlatıldı Çocuklara fiziksel aktivitenin önemi anlatıldı