İrem ve Sezer’in Mutluluğu İrem ve Sezer’in Mutluluğu


Arhavi Belediye Başkanı Turgay Atselim, 31 Mart yerel seçimler öncesinde vadettiği projeler arasında yer alan “su projesi” çalışmalarında start vererek çalışmalarına devam ediyor.
Su havzasının tahribata uğraması ve yoğun yağış anında içme suyunun kirlenmesi nedeniyle Arhavi’de büyük bir problem haline gelen içme suyuna “çamurlu su içmeye son” diyerek Arhavi Belediyesi çalışmalarına özverili bir şekilde başladı.
Çalışmalara başlayan Atselim, yapmakta oldukları 2600 metrelik içme suyu isale hattı sayesinde su membasından tesislere kadar olan suyu güvene alabileceklerini kaydetti. 
DSİ Bölge Müdürü Sinan Yıldız eşliğinde içme suyu hvzasında incelemelerde bulunduğunu kaydeden Ataselim, içme suyunda yaşanan olumsuzlukları ortadan kaldırmak için proje çalışmalarına en kısa sürede başlanacağını söyledi.
İçme suyu borusu alım işinde kullanılmak üzere iller bankasından 3.500.000.00 TL hibe aldıklarını aktaran Atselim, “İller bankası bize hibe kaynak aktardı ve geri ödemesi yok. 2.600 metre mesafedeki içme suyu borusu için iller bankası teşekkür ediyoruz. DSİ Genel Müdürlüğü bizim buradaki çalışmalara iş makinesi sağlayacaklarını ve iş makinesinin tüm maliyetlerini kendisinin üstlendiğini söyledi. Arhavi belediyesi olarak içme su borularının ihalesine çıktık. Hedefimiz Arhavi belediyesine yük getirmeden çözmektir” dedi.
Devlet Su İşlerinin makine desteğini vereceğini söyleyen Ataselim, geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleştirilen program ile birlikte  yedi adet iş makinesinin hizmete alım programının gerçekleştiğini kaydetti.

Editör: AYŞE ÖZDER