Borçka Tekbaş Düğün Salonunda gerçekleşen tanıtım programında CHP Borçka İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis adayları tanıtıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından konuşma yapan Borçka CHP İlçe Başkanı Hüseyin Merttürk, Belediye Başkan Adayı Ercan Orhan’ın 5 yıl boyunca icraatlar yaparak kendisini halka tanıttığını vurgulayarak yerel seçim süreci hakkında şu sözleri dile getirdi  “Halen karanlık ile aydınlığı ayıramayan, sadece günü kurtarmak, karnını doyurmak adına akli selim düşünemeyen bir kesim toplumun dayatmak istediği bu anlayışın her zaman karşısında olduk olmaya da devam edeceğiz. İşte mücadelemizin gerçek adı budur, ya karanlıkta kalmaya devam edeceğiz yada aydınlığa ulaşmak için var gücümüzle savaşacağız. Bunu geleceğimiz için, kadınlarımız için, çocuklarımız için yapmak zorundayız. Ülkenin bekası elden gidiyor bahanesiyle el ele tutuşup, bu ülkeyi karanlığa sürüklemek isteyenler asla ve asla başarılı olamayacaklar, onlar kendilerini biliyorlar ve bir gün mutlaka hesabını verecekler. Artık iyimser değiliz gün mücadele günüdür. Bu küçücük kentte iç içe barış içinde yaşıyoruz, dışardan gelen çıkarcı kapitalist sermayenin bizleri bölmesine, memleketimizi talan etmelerine ne olur izin vermeyin. Zaten yeterince mağdur olduk, yeterince sömürüldük, yeterince öldük. Burası bizim yaşam alanlarımız, burada doğduk ve burada öleceğiz çünkü gidecek başka yerimiz yok”

Whatsapp Image 2024 03 01 At 16.34.38 (1)

“Adayımız Sayın Ercan Orhan'ı hepiniz artık tanıyorsunuz, o artık hepimizin çocuğu, evladı, kardeşi. Benim onu size ekstradan tanıtmama gerek yok. Ercan Orhan beş yıl boyunca yaptıklarıyla, icraatlarıyla güzel işler yaptı ve kendini size tanıttı. Borçka artık sadece ülkemizde değil bütün uluslararası alanlarda biliniyor. Bunları zaten kendileri ayrıntılı olarak birazdan anlatacaklar. Bizim yönetim olarak sizden ricamız sadece şudur. Lütfen sandık görevlisi arkadaşlarımız sandıklara sahip çıksınlar, bu görev hepimize de düşüyor aslında her birimiz bu fahri görevi alalım. Gerçekten çok zorlu bir süreçten geçiyoruz, hata yapmış olabiliriz, birbirimizi istemeden gücendirmiş olabiliriz, kendinizi bizim yerimize koyun empati yapıp bir kez daha öyle düşünün ve karar verin. Hepimiz aslında farklı değiliz, aynı düşünüyoruz, amacımız ortak ve aynı aklı kullanıyoruz ve eminim ki birbirimizi çok seviyoruz” dedi.

Aday tanıtım programında Meclis üyesi adaylarını tanıtan Borçka CHP’de adaylar şu şekilde;

İl Genel Meclis Üyesi Adayları:

Reşit Merttürk

Osman Kocaman

Kontenjan Adayı:

Recep Çırak

Güreşen Köyünde Yangın! Müdahale Sürüyor Güreşen Köyünde Yangın! Müdahale Sürüyor

Borçka Belediye Meclisi Adayları:

Hamit Atalay

Nurettin Kaya

Bekir Sıtkı Sualp

Recep Ali Magunacı

Hidayet Akçay Kesim

Yusuf Bülbül

Betül Keskin Alpaydın

Erhan Albayrak

Süleyman Yıldırım

Çisenur Kaya

Aday tanıtım programına; Rize CHP Milletvekili Tahsin Ocaklı, CHP Artvin İl Başkanı Orhan Atan, CHP Artvin Belediye Başkanı Bilgehan Erdem, Hopa CHP İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, CHP Hopa Belediye Başkan Adayı Utku Cihan, CHP Murgul İlçe Başkanı Mustafa Kemal Yılmaz, Murgul CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Yıldırım, Şavşat CHP Belediye Başkan Adayı Hakan Gazioğlu, 22. Dönem Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu, Borçka CHP Teşkilatı ve Borçka halkı katılım sağladı.

Ayla ALKAN

Whatsapp Image 2024 03 01 At 16.39.01Whatsapp Image 2024 03 01 At 16.34.40Whatsapp Image 2024 03 01 At 16.34.39Whatsapp Image 2024 03 01 At 16.34.34

Editör: AYLA ALKAN