Artvin'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, CHP Artvin İl Örgütü, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Artvin Şubesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Artvin Şubesi ve Artvin Faal Gazeteciler Derneği'nin (AFGAD) Valilik önünde düzenlediği programla büyük bir coşkuyla kutlandı.

Whatsapp Görsel 2024 05 19 Saat 14.16.07 A59611C1Kutlama programı, İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşu ile başladı. Etkinliğe katılanlar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anarak bağımsızlık mücadelesinin önemini bir kez daha vurguladılar.

Whatsapp Görsel 2024 05 19 Saat 14.14.02 3E52517FProgram kapsamında, AFGAD Başkanı Yaşar Kars, CHP Artvin İl Başkan Vekili Yeşim Sancal, ADD Artvin Şube Başkanı Ahmet Nişancı ve ÇYDD Artvin Şube Başkanı Nurcan Ay Katıcı, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Whatsapp Görsel 2024 05 19 Saat 14.14.01 5893D826Etkinlik, gençlerin ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Artvin halkı, birlik ve beraberlik içinde 19 Mayıs coşkusunu yaşarken, geleceğe dair umut ve inançlarını bir kez daha pekiştirdi.

Whatsapp Görsel 2024 05 19 Saat 14.14.02 9294Ebd1Bu anlamlı günün anısına düzenlenen programda, Atatürk'ün gençliğe armağan ettiği bu bayramın önemine vurgu yapıldı.

Futbolcular Alacaklarından Feragat Etti Futbolcular Alacaklarından Feragat Etti

Whatsapp Görsel 2024 05 19 Saat 14.14.01 Dea2400BProgramda konuşma yapan CHP Artvin İl Başkan Vekili Yeşim Sancal şu ifadeleri kullandı;

“19 Mayıs, Türk milletinin esarete karşı başkaldırısının ve bağımsızlık aşkının simgesidir. Bu özel gün, sadece bir bayram değil, aynı zamanda milletimizin azim ve kararlılığının, birlik ve beraberliğinin, inanç ve cesaretinin yansımasıdır. 19 Mayıs’ı, bizlere özgürlüğümüzü armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını saygı, minnet ve rahmetle anarak kutluyoruz.

Atatürk, 19 Mayıs'ı siz gençlere armağan ederken, sizlere olan güvenini ve inancını açıkça ifade etmiştir. "Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." sözleriyle, Cumhuriyetimizin ve kazanımlarımızın teminatının sizler olduğunu vurgulamıştır. Sizler, bu ülkenin aydınlık yarınlarının mimarlarısınız. Bilimin, teknolojinin, sanatın ve sporun her dalında kendinizi geliştirmek, Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefinde en büyük gücümüz olacaktır.

Whatsapp Görsel 2024 05 19 Saat 14.14.00 574Fae8ABu noktada bizlere, yani Cumhuriyet Halk Partisi'ne ve tüm milletimize düşen görev, siz gençlere gerekli imkanları sunmak, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve sizlerin özgürce düşünebileceği, sorgulayabileceği bir ortam yaratmaktır. Bizler, gençlerimizin fikirlerine, enerjisine ve dinamizmine inanıyor ve onlara güveniyoruz.

Bize düşen görev, bu değerleri yaşatmak, korumak ve gelecek nesillere aktarmaktır. Ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine çıkarmak, demokrasiyi, laikliği ve hukukun üstünlüğünü her alanda hakim kılmak için çalışmaktır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, bu hedefler doğrultusunda yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.

ÇYDD Artvin Şubesi adına programda konuşma gerçekleştiren Dilara Bayraktar, şu ifadeleri kullandı;

“Bizler Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin gençleri olarak Türkan Saylan’ın gönüllüleri olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadelesini, ilkelerini ve fikirlerini ilelebet yaşatacağız. Baş öğretmenimizin dediği gibi ‘vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.’ Biz çağdaş gençler olarak bu sözün ışığında yürüyerek ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinde ilerlemesinde çalışacağız.”

Whatsapp Görsel 2024 05 19 Saat 14.14.00 Ad32C9F5ADD Artvin Şube Başkanı Ahmet Nişancı ise şu ifadeleri kullandı;

“Amerika birleşik devletleri, Avrupa Birliği ülkeleri, IMF, dünya bankası, dünya ticaret örgütü bu soygun düzeninin ortağı, bileşenleridir ve NATO’da Amerike Birleşik Devletlerinin silahlı gücüdür. Bunlar bir sülük gibi bizim kanımızı emiyorlar!

Peki bu vahim durumdan nasıl kurtulacağız? Şimdi en önemli soru budur…

 Bugün dünyanın en zengin üç insanının geliri, varlığı en yoksul 48 ülkenin gelirine eşittir.

Dünya nüfusunun yüzde biri en alt gelir grubunun yüzde altmışının gelirine sahip bir eşitlikte.

Kapitalizm, aşırı üretim, aşırı nüfus, aşırı tüketimin üç meliğine dönüşmüştür.

Küreselleşme her türlü ırkçılığı, ayrımcılığı, etnikliği, dinciliği destekleyen bir canavara dönüşmüştür.

Ülkemizde bu canavarın pençeleri arasındadır bugün. Bu büyük kaostan kurtuluşun tek bir reçetesi vardır; bu kurtuluşun reçetesi Atatürkçülük!

Vatanını seven yurtseverler her şeyden önce korkusuzca, yiğitçe bizleri kimlerin soyduğunu milletimize anlatmanın yollarını sonuna kadar zorlayacağız ve önce bunu başaracağız.

Whatsapp Görsel 2024 05 19 Saat 14.13.59 Ed425Be4Soyguncu çok uluslu uluslararası kapitalistleri bunları halkımıza tanıtacağız.

Elimizi kolumuzu bağlayan sömürge yasalarının değiştirilmesi için savaşacağız ve milletimizden haksız, soygunca düzenle alınan öz varlıklarımızı er geç geri alacağımızı ilan edeceğiz; bunu Kuvay-i Milliye ruhumuzun yeniden canlandırılması ve Atatürk devrim ve ilkelerinin ödünsüz uygulaması için halkın gücünü yeniden harekete getireceğiz, kurtuluş ateşini yeniden yakacağız ulusumuzun büyüklüğünde!

Vatansever güçlerimiz; sivil toplum örgütlerimiz hukuk kurumlarımız, ticari ve sanayi kuruluşlarımız, eğitim örgütlerimiz Atatürkçülük ilkelerinde birleştiğinde bir güç kalmayacaktır ulus olarak!

Bugüne kadar ortaya koyulan savaşlarla kurtuluşumuzun sağlanmasında canlarını feda eden başta yüce Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kurtuluş savaşımızın binlerce şehit evlatlarımızı şükran ve minnetle anıyorum ruhları huzur içinde olsun.!

Bugünden başlayarak Atatürk ilkeleri doğrultusunda kurtuluşumuza katılacak ulusumuzun yüksek değerli insanlarına selam olsun”

Editör: ALİ ERAY ÇELİK