Hizmete açılan DentArtvin Özel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nin resmi açılışı 28 Eylül Perşembe günü gerçekleşti.

DentArtvin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fatih Önal açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Önal, burada yaptığı konuşmasında; tüm tedarik zinciri, tüm işletme ve üretim zinciri kendine ait olan ve yapılamayacak hiçbir işlemin olmadığı bir müesseseyi kurduklarını ifade etti.

Önal, şunları söyledi: “Artvin Ardanuç Sakarya Köyü’ndenim. Burada doğmadık, burada büyümedik babam öğretmendir. Türkiye’nin birçok şehrini gezdik. İkametgahım Trabzon’da kaldı. Orada okuduk, büyüdük ve mesleğe atılmak nasip oldu. Bir Artvinli olarak başka bir ilde bir şeyler yapmak zordu. Orada büyük bir müessese yaptık. DentTrabzon birkaç şubesini kurduk. Güzel büyük bir laboratuar açtık. Artvin’den müessesimizi ziyaret eden ağabeylerimiz ablalarımız bilirler. Bir medikal kurduktan sonra da artık memlekete yatırım yapma zamanı geldi dedik. Buradaki ortaklarımız; Uzman arkadaşımız Çağatay Mert Aydın, Selim Özkan, Abdullah Güler, Murat Yüksel, Gürsel Yıldız vesilesiyle nasip oldu. İnşallah artık bundan sonra ilimize hep beraber hizmet etme amacındayız. Bugünde sizleri aramızda görmek bizleri çok gururlandırıyor.”

DentArtvin hizmete açıldı (5)

Ardanuç Kaymakamı Mehmet Çelik, “DentArtvin yönetim kuruluna Artvin’de böyle bir sağlık açığını giderdikleri için hem de Ardanuç’taki genç iş adamlarına girişimcilikte lider ve örnek oldukları için teşekkür ediyorum. Hepimiz için hayırlı uğurlu olsun diyor, teşekkür ediyorum” dedi.

Artvin’de diş hekimi ihtiyacı olduğunu bu anlamda bir eksikliğin giderildiğini ifade eden CHP Artvin Milletvekili AV. Uğur Bayraktutan şunları söyledi: “Artvin’de birçok açılışa tanıklık ettik. Hiç bu kadar kalabalık bir açılış görmedim. Herkesin ortak hem fikir olduğu genel kanı olarak büyük bir ihtiyaç giderilmiş.. Artvin’in bu konudaki mağduriyetini gideriyorsunuz. Görüyorum ki genç ve müteşebbis iş adamları beraber olunca böyle güzel bir hizmeti Artvin’e kazandırmışlar. Artvin’in çocukları başka illere gidip de sağlık hizmeti almasın, bizim çocuklarımız buralarda tedavi olsun. Bu anlamda çorbada tuzu olan bu arkadaşlarımızı kutluyorum. “Kent Artvin’e, DertArtvin yakışır.” diyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”

DentArtvin hizmete açıldı (2)

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, “Artvin’e böyle bir tesis kazandırdığınız için Belediye Başkanı olarak teşekkür ediyorum. Bol kazançlar diliyorum hayırlı olsun” dedi.

Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, “Bu güzel tesisin, bu güzel hizmetin Artvin’imize hayırlı olmasını diliyorum. Hekim arkadaşlarımı tebrik ediyorum” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, bu işletme ile sağlık hizmet sektöründeki bir açığı daha kapattıklarını ifade ederek şunları söyledi: “Mükemmel bir hizmet, ihtiyaç duyduğumuz bir alandı. Fatih hocama beraberinde emek eden tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum. Diş sağlığımız için artık Trabzon’a, Rize’ye, Ankara’ya değil mükemmel şekilde kurulan bu diş sağlığında sağlığımızı giderelim. Esnaflarımız yaşasın, Artvin yaşasın ve mutlu bir Artvin’i hep beraber icra edelim diyorum. Bol kazançlar diliyorum.”

DentArtvin hizmete açıldı (3)

Daha sonra İl Müftüsü Mesut Harmancı’nın okuduğu duanın ardından kurdele kesimi gerçekleşti.

Akabinde hizmete açılan DentArtvin Özel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, açılışa gelen katılımcılar tarafından gezildi.

"Kış lastiği tedbirlerini aldık" "Kış lastiği tedbirlerini aldık"

DentArtvin hizmete açıldı (1)

Açılış törenine Ardanuç Kaymakamı Mehmet Çelik, CHP Artvin Milletvekili AV. Uğur Bayraktutan, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt’un yanı sıra; Artvin Baro Başkanı Ayla Varan, siyasi parti temsilcileri, kamu kuruluşları ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katılım sağladı. 

Ayşe ÖZDER