İlçeye bağlı Aksu Mahallesi mevkiinde yamaçtan kopan dev kaya parçaları Kaynarca, Balcı, Alaca ve Arka köylerine ulaşımı sağlayan grup köy yoluna düştü.

Heyelan nedeniyle 4 köy yolu ulaşıma kapandı.

Dev kaya kütlelerinin mahalledeki evleri teğet geçmesiyle büyük bir facianın eşiğinden dönüldü.

Mahalle sakinlerinden Şenol Genç, iki gündür devam eden sağanak nedeniyle dün gece heyelan olabileceğini düşünerek uyumadığını söyledi.

Ercan Orhan Projelerini Tanıttı Ercan Orhan Projelerini Tanıttı

DEV KAYALAR EVLERİ TEĞET GEÇTİ 1

Gece saat 01.30 sıralarında büyük bir gürültü duyduğunu kaydeden Genç, camdan baktığında hayalen geldiğini kayaların düştüğünü gördüğünü dile getirdi.
 
Heyelan anında çocukları bölgeden uzaklaştırdığını kaydeden Genç, kısa bir süre sonra ikinci bir heyelan geldiğini ifade ederek, “Baktım buralar kaynamış. AFAD’a haber verdim. Biz evi boşalttık ama hayvanlarımız burada kaldı.  Kaymakam bey misafir hane ayarladı ama hayvanlarımızı bırakıp gidemedik. Sokakta ateş yakıp ateş başında bekledik. Akşam Allah’tan başka destek veren bulmadık. Bugünde geldiler baktılar. Bir program yapılacak. Bakalım ne olacak” diye konuştu.

Aksu Mahallesi Muhtarı Ekrem Yılmaz da grup köy yolunda 4 muhtarlık olduğunu kaydetti.

DEV KAYALAR EVLERİ TEĞET GEÇTİ 3-1

Yılmaz, “Geçen yıl burada bir heyelan olmuştu. Bu yılda bekleniyordu. Tek tesellimiz cana zarar gelmemesi. Bu bekleniyordu. Bunun düşmesi hayırlı oldu. Bu kadar büyük olmasını beklemiyorduk.” İfadelerine yer verdi.

Kaynarca köyü sakinlerinden Kerim Karagöz de yolun bir an önce açılması için çalışmaların başlamasını talep etti.

Hikmet BAŞAR

Editör: HİKMET BAŞAR