Öğrencilerin Halk Oyunları Başarısını Kutladı Öğrencilerin Halk Oyunları Başarısını Kutladı

Artvin’de akşam saatlerinde sefer sayılarının az ve dolmuşların dolu olması nedeniyle Artvin halkı mağduriyet yaşıyor. Özellikle Artvin Çoruh Üniversitesi öğrencileri saat 21.00’den sonra dolmuşların dolu olması nedeniyle dolmuşlara binemiyor. Uzun süre dolmuş bekleyen öğrenciler yurt giriş saatine yetişemiyor.

Bu durum karşısında S.S 33 Nolu Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi harekete geçti. Yaşanan yoğunluğu gören dolmuşçular Artvin halkını ve Artvin Çoruh Üniversitesi öğrencilerini mağdur etmemek için saat 21.00’den sonra çalışan dolmuş sayısını artırdı.

Saat 21.00’den sonra çalışan 9 dolmuş sayısını 16’ya çıkaran S.S 33 Nolu Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi yaşanan yoğunluğa göre sefer sayılarını artıracak.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan S.S 33 Nolu Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Muhammet Coşkun Yüzbaşıoğlu, “Artvin halkını mağdur etmemek adına gece çalışan solmuş sayısını arttırdık. Sefer sayılarını ise saat 21.00’den sonra yoğunluğa göre 5 dakikada bir ya da 4 dakikada bir olacak şekilde ayarladık. Saat 21.00’den sonra nöbetçi sayımız dokuzdu. Yoğunluğu görünce bu sayıyı 16’ya çıkarma kararı aldık. Artvin halkı ve Artvin Çoruh Üniversitesi öğrencilerini mağdur etmek en son isteyeceğimiz şey. Duruma göre yine değişikler yapabiliriz” İfadelerini kullandı.

Hikmet BAŞAR

Editör: HİKMET BAŞAR