21 aylık Deniz Günay'ın  Zolgensma Gen Tedavisi için başlatılan Valilik onaylı yardım kampanyasına destek olmak amacıyla Artvin Belediyesi Personeli tarafından, Artvin Belediyesi önünde kermes düzenlendi.

Kermeste birçok çeşit yiyeceğin satılmasının yanı sıra Artvin Belediyesi’nin Engelsiz Yaşam Derneği’nde bulunan Halk Eğitimden öğretmenlerin aracılığıyla ve Artvin Belediyesi’nin de katkılarıyla, oradaki engelli öğrencilerin yaptıkları ürünler de satışa sunuldu.

Belediye Kermes (3)

Gelirinin tamamı SMA Tip-1 savaşçısı Deniz Günay’ın yardım kampanyasına bağışlanacak olan kermeste konuşan Artvin Belediye Çalışanı Tuğba Çiftçi Yalçınkaya, Deniz Bebek’e zaten uzun süredir belediye başkanı ve belediye çalışanları olarak destekte bulunduklarını ifade ederek kampanyanın sonuna yaklaştığı bu günlerde bitmesine bir adım daha yaklaşmak adına tekrar ne yapabiliriz diye düşündüklerini ve bunun üzerine kermes düzenlediklerini kaydetti.

Belediye Kermes (4)

Yalçınkaya, burada yaptığı konuşmasında, “Belediyedeki bütün kadın personel arkadaşlarımızla beraber olduk. Erkek arkadaşlarımızda bize destekte bulundular. Eşleri de aynı şekilde bize destek oldu. Kermesimiz güzel gidiyor. İnşallah en kısa sürede Deniz Bebek’imizi uğurlarız.

Belediye Kermes (2)

Engelli öğrenciler el emeği göz nuru bir şeyler yapıyorlar. Onları da biz burada satışa sunduk. Onun ücretini Deniz Bebek’e başkanımız destek olarak sundu. Kermesimizin bu kısmında taş bebekler, ahşap boyama, çantalar, yazma, seccade, peçetelik, çorap gibi birçok çeşit ürün var. Engelsiz Yaşam Derneği’ndeki öğretmen ve öğrencilere bu kermeste bizlere yardımcı oldukları için teşekkür ederiz” dedi.

Ayşe ÖZDER

Belediye Kermes (1)

Belediye Kermes (7)

Artvin'de zorunlu kış lastiği uygulaması başladı Artvin'de zorunlu kış lastiği uygulaması başladı

Belediye Kermes (6)