Artvin'de bulunan Engelsiz Yaşam Kültür ve Sanat Merkezi, özel bir doğum günü kutlamasına ev sahipliği yaptı. Merkezde eğitim gören orta ağır düzeyde zihinsel engelli Süleyha Tosun, 25. yaşını öğretmenleri ve arkadaşları ile birlikte kutladı. Kutlama büyük bir coşkuyla geçti.

KUTLAMANIN MİMARI ÖĞRETMENLER

Özel Eğitim Öğretmeni Enda Özvar ve El Sanatları Öğretmeni Mine Kutlu, Süleyha Tosun’un doğum günü için özel bir kutlama düzenledi. Öğrencileri için böylesine anlamlı bir gün organize eden öğretmenler, Süleyha’nın mutluluğuna ortak oldu. Öğrencilerin neşesi ve coşkusu görülmeye değerdi.

ÖNEMLİ MİSAFİRLER KATILDI

Kutlamaya Artvin Valisi Cengiz Ünsal’ın eşi Yasemin Havva Ünsal ve Artvin İl Emniyet Müdürü Hüseyin Adatepe’nin eşi Adile Adatepe katıldı. Yasemin Havva Ünsal ve Adile Adatepe, Süleyha Tosun’u bu özel gününde yalnız bırakmayarak ona destek verdi. Misafirler, Süleyha ile birlikte doğum günü pastasını kesip, onun mutluluğunu paylaştı.

Whatsapp Görsel 2024 05 21 Saat 17.12.25 39227Ac1SOSYAL SORUMLULUĞUN GÜZEL BİR ÖRNEĞİ

Engelsiz Yaşam Kültür ve Sanat Merkezi’nin bu etkinliği, toplumun dezavantajlı bireylerine yönelik farkındalığın ve desteğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Öğretmenlerin ve toplumun önde gelen isimlerinin katılımı, engelli bireylerin sosyal hayatta daha fazla yer almasını teşvik eden örnek bir davranış olarak takdir topladı.

GSB Gençlik Yaz Okulu Başlıyor! GSB Gençlik Yaz Okulu Başlıyor!

Bu tür etkinlikler, Engelsiz Yaşam Kültür ve Sanat Merkezi’nin engelli bireylerin hayatlarını güzelleştirmek için gösterdiği çabanın bir yansımasıdır. Süleyha Tosun’un doğum günü kutlaması, merkezdeki diğer öğrenciler ve aileler için de umut ve mutluluk kaynağı oldu.

Whatsapp Görsel 2024 05 21 Saat 17.12.06 49A7Af43

Editör: ALİ ERAY ÇELİK