Artvin’in Borçka ilçesinde bulunan Özer Gelinlik işletme sahibi Cennet Özer, yağışlı havalarda dükkanlarını su basması nedeni ile mağdur olduklarını dile getirdi.

“Cam Kırıkları” Tiyatro Severler İle Buluştu  “Cam Kırıkları” Tiyatro Severler İle Buluştu 

Geçen yıl Borçka’da kanalizasyon borularının değişmesi nedeni ile yol kazıma çalışması yapıldığını söyleyen Özer “ Yol kazındıktan sonra bizim dükkan her yağmur yağdığında hem alt kattan hem de üst kattan su alıyor. Çünkü dükkanın arka tarafı yolun altında kalıyor. Yağmur yağdığında da hep su alıyor” dedi.

Esnafın Çilesi Bitmiyor! (2)

1 senedir yağışlı havalarda iş yerlerini su basması ile zorluk yaşadıklarını dile getiren Özer, mağdur olduklarını şu sözlerle dile getirdi “Mağdur oluyoruz. Biz sürekli belediye ile görüşüyoruz, ustalar geliyor bakıyorlar gidiyorlar. Bir senedir bu böyle hiçbir çözüme ulaşamadık. Biz sürekli görüşüyoruz arıyorlar tamam diyorlar geldiklerinde bakıp gidiyorlar. Benim yapabileceğim bir şey yok, yolu ben kazıp da orayı beton ile ben dolduramam. Ben şuan dükkanın tadilatına bile giremiyorum. Neden duvar sürekli ıslak, zemin ıslak boya atsak olmuyor. Duvar artık çürümüş, spotun içinden su geliyor” diye konuştu.

Esnafın Çilesi Bitmiyor! (3)-1

Özer Gelinlik işletmesinde yaşan su baskınlarının ürünlere zarar verdiğine dikkat çekerek “ Burada gelinlik üretiyoruz, satıyoruz ama bu su gelinliklere de zarar veriyor. Sarartıyor, kullanılmayacak satılmayacak hale geliyor buda beni zarara sokuyor” ifadelerine yer verdi.

Cennet Özer, yetkililere seslenerek kış aylarının geldiğini ve mağdur olduklarını söyledi.

Ayşe ÖZDER