Artvin Ormanspor ve Artvin Off-Road Kulübü tarafından Orman Bölge Müdürlüğü organizasyonuyla Cumhuriyetin 100. yılına özel foto jeep safari düzenlendi.

foto safari de Artvin (3)

Papart-Sahara Eko-turizm rotasında 21-22 Ekim tarihinde düzenlenen safaride, Sahara Milli Parkı, Rutav gölü, Şavşat Karagöl, Balık gölü, Arsiyan Yaylası, Yüzen Adalar, Papart, Çuripina Yaylası, Maral Şelalesi, Camili ve Borçka Karagöl rotası kullanıldı.

foto safari de Artvin (2)

Artvin ve çevre illerinden yaklaşık 30 Off-Road aracı ile 150 kişinin katıldığı safaride, kentin coğrafi güzellikleri fotoğraflandı.

Organizasyonun ev sahiplerinden olan Artvin Ormanspor Kulübü Başkanı Alim Çelik, safarideki araçları Türk bayrakları ile süsleyerek Cumhuriyetin 100. yılını coşkuyla kutladıklarını kaydetti.

foto safari de Artvin (1)

Orijinal paça çorbasının adresi Orijinal paça çorbasının adresi

Artvin’in zorlu coğrafyasını bir de Off-Road araçları ile gezmeyi deneyimlemek amacıyla böyle bir etkinlik yaptıklarını belirterek, “Artvin çok güzel ve muhteşem bir doğaya sahip. Stabilize yollarımızda Off-Road heyecanı yaşayarak sonbaharın renklerini fotoğraflamak istedik. Etkinliğimize güzel katılım oldu. Herkesin emeğine sağlık.” dedi.

fotoo safari Artvin (1)

Artvin Off-Road Kulübü Başkanı Zafer Sinir de yaptığı açıklamada, “Artvin’in muhteşem doğasında dolu dolu iki gün geçirdik. Şavşat’tan başlattığımız rotamızı Borçka’da tamamladık. Off-Road heyecanı yaşadığımız anlar da oldu. Akşam kamp alanımızda çok güzel eğlenceler yaptık. Cumhuriyetimizin 100. yılına armağan olsun çektiğimiz fotoğraflarımız. Cennet vatanda yaşadığımızı bir kere daha anladık.” diye konuştu.

Ayşe ÖZDER

foto safari de Artvin (5)foto safari de Artvin (4)