Pazar fiyatlarında son durum ne? Pazar fiyatlarında son durum ne?

Çaykur Rizespor Kulübü, çok önem verdiği altyapı çalışmalarını bir adım öteye taşıyarak futbol okulları açarak altyapı ağını genişletti. Bu kapsamda 8 ay önce açılan Artvin Çaykur Rizespor Futbol Okulu’nda 130 futbolcu yer alıyor.

Bu kadar talebin olacağını beklemediklerini belirten Çaykur Rizespor Futbol Okulu Antrenörü Kani Kaynar, Artvin halkı tarafından çok büyük ilginin olduğunu ve futbolu çok sevdiklerini söyledi.

Futbol okulunda 2009 doğumludan başlayan 2017 doğumluya kadar sporcuların yer aldığını belirten Kaynar, “Hedeflerimizi, gereken bütün olumlu yanları olumsuz yanları düşünüp ve Çaykur Rizespor Futbol Okulunu açmaya karar verdik. İlk kurulduğumuz gün 40 sporcu ile başladık ve şu anda yaklaşık 130 sporcuya ulaştık” ifadelerini başladı.

çaykur rizespor (1)

Yıl boyunca çalışmaların sürdüğünü belirten Artvin Kaynar, 8 aylık süre içerisinde 2 sporcusunu Çaykur Rizespor’a kazandırdıklarını söyledi.

Çaykur Rizespor’un takip ettiği sporcuların olduğunu belirten Kaynar, “Futbol okulunu kurduğumuz 8 oldu ve bu süre zarfında Çaykur Rizespor Akademisine iki sporcumuzu lisanslı bir şekilde gönderdik. Bunun yanı sıra 5 sporcumuz Çaykur Rizespor tarafından yakın takip altında. Bu çocuklarımızın yaşları küçük olduğu için tesislerde barınamıyor. Çaykur Rizespor’ın gözetimi altında sporcularımız çalışmalarını bizimle sürdürüyor ve ilerleyen zamanlarda sporcularımız Çaykur Rizespor’a kazandırmanın planlarını yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Ali Eray ÇELİK

çaykur rizespor (4)