EĞİTİM
Giriş Tarihi : 09-11-2022 10:53

Özel Eğitim Merkezi’ne Anlamlı Ziyaret

Özel Eğitim Merkezi’ne Anlamlı Ziyaret

Artvin çoruh Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Nesrin Alınmaz öncülüğünde çocuk gelişimi programı öğrencilerinin de katılımı ile Artvin Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirildi.

Bu ziyaret kapsamında program öğrencilerinin “Okul Öncesinde Materyal Geliştirme” dersinde hazırlamış oldukları engelli çocuklara yönelik materyaller 26. DSİ Bölge Müdürlüğü Yerleşkesinde bulunan Artvin Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ne hediye edildi.

Artvin Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Uğur Yıldırım’ın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri ile özel eğitim hakkında bilgilendirme toplantısından sonra öğrenciler küçük gruplara ayrılarak özel eğitim öğretmenleri eşliğinde sınıflarda etkinlikler yaptı. Ayrıca ziyarete katılım sağlayan öğretim elemanları ile okul müdürü arasında Artvin Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin işleyişi, özel eğitim alanında karşılaşılan sorunlar, çözümler ve bu alanda farkındalığın artırılması için yapılabilecek etkinlikler hakkında görüş alışverişi yapıldı. Program sonunda Artvin Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü ve öğretmenler ziyaret için teşekkürlerini ve memnuniyetlerini dile getirdiler.

Programa katılan Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri ise duygu ve düşüncelerini şu şekilde ifade ettiler:

“Çok güzeldi böyle güzel kalpli dostlarımızı tanımak. Çok eğlendik, elimde olsa her gün gidip onlarla oyunlar oynamak ve etkinlikler yapmak isterdim. Çok mutlu oldum. Umarım böyle güzel şeyleri daha fazla yaşarız okulumuzla birlikte.”

“ Gerçekten çok güzel bir deneyimdi onları anlamak ve onlarla vakit geçirmek. En ufak başarılarında mutlu olup o mutluluğu onların gözlerinde de görmek olağanüstü bir güzellikti. Özel eğitim adı altında nitelendirilen bu çocuklar gerçekten de adı gibi çok özeller ve çok güzeller. Umarım onlarla birlikte vakit geçirebilme, onlarla oyunlar oynayabilme, etkinlikler yapabilme şansına sahip olur birçok insan.”

“Çok iyi ve güzeldi. O çocukların masumluğu zaten ayrı etkileyiciydi. Umarım bir daha yine böyle bir deneyim yaşarız ve bizlere bu güzel deneyimi yaşattığınız için teşekkür ederim”

“Çok farklı fakat bir o kadarda eğlenceli bir aktivite oldu. O çocuklarla iç içe olmak çok iyiydi. İlerideki hayatımda bir ışık olarak önümü çizmemi ve hangi yola sapmamı sağladılar.”

“Herkesten farklı görünen ama aslında bizim gibi hatta daha hayat dolu çocuklardı. Özel çocuklar olmaları hiçbir zaman yüzlerindeki o muhteşem gülümsemeyi soldurmamıştı. Her şeye rağmen mutlulardı, ilgiye sevgiye ihtiyaçları vardı.”

“Bugünkü yaptığımız ziyarette çocukların çok özel olduğunu bir kez daha öğrenmiş oldum. Hepsi çok sevgi doluydu bu da bizi fazlasıyla mutlu etti.”

“Özel çocukların yaklaşımı, duruşu bana çok renk kattı. Bir kez daha sabırlı olmayı öğrendim. İyi ki özel eğitim.”

“Bugün sevgi ve sabırla aşılamayacak bir şey olmadığını bir kez daha anladım. Çok güzel bir deneyimdi. Bir kere daha iyi ki özel eğitim.”

Gündem ArtvinGündem Artvin