Artvin Hopaspor Olağanüstü Kongresi TSO Atatürk Konferans salonunda üyelerin çoğunluğunun katılım göstermesi ile bugün gerçekleşti.

Artvin Hopaspor Olağan üstü kongresinde Göksel Cihan başkanlığında 39 kişilik yeni yönetim oluşturuldu.

Belediye Başkanları Sözleşmesi’ni İmzaladı Belediye Başkanları Sözleşmesi’ni İmzaladı

Oğuz Çapkınoğlu'nun divan başkanlığı yaptığı kongrede kulübün efsane başkanlarından Mübin Çakmak katıldı. Mübin Çakmak’ın yeni yönetime destek verdiklerini açıklaması üyeler tarafından takdirle karşılanarak büyük alkış aldı.

Hopa Yerel Yönetimi, STK’lar ve İş Dünyası Takımına Sahip Çıktı 

Belediye Başkanı Utku Cihan, Mübin Çakmak, Hopa TSO Başkanı Osman Demircioğlu, Hopa Esnaf ve Sanayi Odası Başkanı Samet Cihan’ında yeni yönetimin oluşturulması için verdikleri çabalar takdirle karşılandı.
Kongrede yönetim kurulu gelir gider tahmini bütçe ve denetleme kurulu raporları okunarak gelir gider raporunun dışındaki üç rapor ibra edildi. Divan ayrıca kulübe gelir getirici faaliyetlerde bulunma adına bir A.Ş. kurulması için yeni yönetime yetki verilmesi oybirliği ile kabul edildi.
Kongrede ilk konuşmayı gerçekleştiren eski başkanlardan Mubin Çakmak son yaşanan gelişmelerin kendilerini üzdüğünü, bunun üzerine yeni bir yol haritası çizmek adına TSO Başkanı Osman Demircioğlu ve Esnaf Odası Başkanı Samet Cihan ile sürekli diyalog içinde bulunduklarını dile getirdi. Çakmak,  Hopa’da iş insanlarını bir araya getirdiklerini ve bugün bu mutlu sona ulaştıklarını ifade ederek, kendilerinin de yeni yönetime maddi manevi her türlü desteği vereceklerini açıkladı.

30 B72 D A2 6327 4 F28 A B20 C E F89 A61 A96 E
Konuşmaların ardından Divan üyesi İsmet Başar kulübün mali durumu ile ilgili bilgi verdi. Kulübün 18 Milyon TL borcu olduğunu, bunun 10 milyon TL’ye yakın bölümünün maliye ve SGK borçları olduğunu, 2 milyon TL’de futbolculara borçlu olduklarını ifade eden Başar, 8 milyon borcun yaklaşık 2 milyon TL’lik kısmının da yeni yönetimin oluşması ardından bağışlanmasını beklediklerini söyledi. Başar, kulübün 6 milyon TL borcu olduğunu, bunun da abartılacak bir borç olmadığını, kapatılacak bir borç olduğunu ifade etti.
Daha sonra Belediye Başkanı Utku Cihan konuşma yaparak Hopaspor’a her türlü desteği vereceklerini ifade etti.
Divan Başkanı Oğuz Çapkınoğlu yaptığı son konuşmada Denizin asi çocukları ve Şehrin azizleri taraftar gruplarının takıma sahip çıkmaları ve destekleri için teşekkür etti.
Kongrede Artvin ASKF delege seçiminin yapılmasının ardından Göksel Cihan başkanlığında 39 kişilik yeni yönetim kurulu oy birliği ile seçildi.
Göksel Cihan Başkanlığındaki yeni yönetim listesi şu şekilde;
Göksel Cihan (Başkan)
Osman Demircioğlu
Samet Cihan
Yavuz Şiviloğlu
Muhammet Uzunkaya
Fatih Terbıyık
Engin Koyuncu
Mustafa Terzi
Özgen Akbıyık
H.Nuri Demirkaya
Mustafa Çelik
Erhan Güner
Recai Büyük
Akın Ustabaş
Doğan Dalkılıç
Zabit Şabanoğlu
Uğur Bayraktar
Yücel Ustabaş
Yusuf Başar
Hasan Yalçın
Cengiz Kaya
Serdar Özbayraktar
Yücel Çakmak
Adnan Akyıldız
Volkan Vayiç
Selçuk Balkaya
Tarkan Yılmaz
Nihat Dindar
Yaşar Balkaya
Ahmet Karabulut
Zafer Karabacak
Mehmet Karabulut
Murat Adalı
Murat Kaya 
Şenol Ustabaş
Samet Dalkılıç
İsmail Durmuş
Ekrem Karaosmanoğlu
Tayfun Yamak

Editör: HİKMET BAŞAR