Çelik yeniden aday olmayacak Çelik yeniden aday olmayacak

31 Mart Pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimler öncesi Artvin’de seçim heyecanı son hızıyla sürüyor. Artvin’de siyasi arena ısınmaya başlarken siyasi partiler adaylarını açıklamaya devam ediyor.  68 gün sonra yapılacak olan mahalli idari seçimlerinde il ve ilçelerde belediye başkanı, il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyeleri belirlenecek.

İYİ Parti ilk belediye başkan adayını açıkladı. İYİ Parti Artvin ve ilçelerinde belediye başkan adayını çıkaracağı bekleniyor. İYİ Parti Kemalpaşa belediye başkan adayı için açıkladığı isim Fatih Altunkaya oldu.

İYİ Parti Kemalpaşa Adayı Fatih Altunkaya Kimdir?

Altunkaya, 1987 Yılında Hopa’da doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Kemalpaşa ilçesinde tamamladı. Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliğini okuyan Altunkaya İzmir serbest bölgede Alman ortaklığı bir firmada mühendis olarak çalıştı. Yaklaşık 2 yılı yurt dışında çeşitli ülkelerde fabrika kurmakla geçen Altunkaya’nın 2014 yılında Tunceli’de askerlik görevini yaptıktan sonra Ankara Makine Mühendisleri Odası’nda teknik görevli olarak bir yıl çalıştı ve memleketime döndü.

Memleketinde kendi işini kurarak asansör bakım ve montaj yapan Altunkaya aynı zamanda mühendislik yetki belgeleri ile proje çizmeye başladı. Adliyeye bağlı bilirkişilik ve Ticaret odasına bağlı kapasite-ekspertiz raporları düzenleyen Altunkaya İYİ Parti kurucu üyesi olup, her dönem aktif şekilde Hopa ilçe ve Artvin İl Yönetim kurulunda bulundu. Kemalpaşa ilçesi belediye başkanlığına aday olan Altunkaya evli ve 2 çocuk babası.

Haber Merkezi