Pazarda bazı ürünlerin fiyatı sabit kalırken bazılarının fiyatında ise artış gözlemlendi.  Pazar esnafı Ercan Noyan, haftaya limonun fiyatında artış yaşanacağını kaydetti.  Bir süredir tanesi 7 buçuk lira olan limonun haftaya 10 liradan satılacağını aktardı.
Limonun fiyatının önümüzdeki haftalarda artış göstereceğini ifade eden Pazar Esnafı Noyan, limonu her hafta zamlı aldıklarını dolayısıyla müşteriye de bu zammı yansıtmak zorunda olduklarını kaydetti.

limon3
Üretimdeki azalmanın ve maliyetlerdeki yükselmenin tüketicilere yansıdığını aktaran Noyan, semt pazarlarında limon fiyatlarında artış yaşanmasının beklendiğini kaydetti.
Depo giderlerinin maliyetlerinin yüksek olduğunu belirten Noyan, iyi limonun ülke genelinde her yerde aynı fiyattan satıldığını aktardı. 
Noyan, “Depo ücretleri pahalı, elektrik ücretleri yüksek. İyi limonun fiyatı her yerde aynıdır. Bunun susuz olanları ya da kalın kabuklu olanları var onlar ucuz satılır. Geçen hafta limonun kasasını 700 liraya almıştık. Bu hafta pazarlıkla 800 liraya aldık. Bir sonraki hafta 1000 lira olacaktır. Bu sebeple bizde mecburen fiyatlara farkı yansıtmak zorunda kalıyoruz.” şeklinde konuştu.
Limon fiyatlarındaki bu artışın, tüketicilerin bütçelerini nasıl etkileyeceği ve piyasada nasıl bir talep değişikliğine yol açacağı yakından takip ediliyor.

limon2

Taekwondo Minikler İl Birinciliği Heyecanı Taekwondo Minikler İl Birinciliği Heyecanı

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT