Sarp’a terminal yapılacak Sarp’a terminal yapılacak

Belediye Başkanı Erhan Yılmaz, esnaf ve halk buluşması gerçekleştirerek vatandaşla iç içe olmaya devam ediyor.

Kemalpaşa Belediyesinde, ilçenin Selimiye Mahalle esnafı ve vatandaşları ile buluşan Başkan Yılmaz, yaya kaldırımları başta olmak üzere ilçenin sorunlarına ortak çözüm bulmak için vatandaşlar ile bir araya geldi.

Vatandaşların istek, şikâyet ve önerilerini dile getirdikleri belediye ile vatandaşın buluşma noktası olan “Esnaf ve Halk Buluşması ” programına vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.
Görüşmelere katılan vatandaşları tek tek dinleyen Başkan Yılmaz, kendisine iletilen sorun, şikâyet ve taleplerin çözüm önerileri hakkında bilgiler verdi.

Whatsapp Image 2024 05 30 At 19.03.07

Esnaf ve Halk buluşmasında konuşan Başkan Yılmaz, vatandaşların en çok sitemde bulundukları alanların yaya kaldırımları olduğunu söyleyerek gerekli çalışmaların yapılacağını aktardı.

Planlanan projelerle birlikte ilçenin silüetinin değişmesi ve daha modern bir görünüme kavuşması hedefleniyor.

Yaya odaklı şehir düzenlemesine Selimiye Mahallesi’nden başlayacağını ve iyileştirme çalışmalarının diğer mahallelere doğru genişleyeceğini ifade eden Yılmaz, “Bizim Kemalpaşa’nın içerisinde ki bir sürü cadde de düşündüğümüz bazı uygulamalar var. Bizim düşündüğümüz düzenlemede buraya daha çok müşterinin gelmesi dolayısıyla esnafın da daha kazançlı olması için bazı düzenlemeler yapmamız gerekiyor. Kaldırım, tente ve caddeye bakan cephelerin düzenlenmesi ile birlikte buraya gelen vatandaş ve turistlerin güzel bir çarşı görmesini istiyoruz. Herkes farklı bir çatı yapmış, kaldırımlara eşyalar konulmuş hiç güzel görüntüler değil. Vatandaşlar yollarda yürüyemiyorlar onun için burada hep birlikte karar verelim istedik. Caddemiz modern ve Kemalpaşa’ya güzel bir kazanım olacak” dedi.

Esnaflar ile karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı buluşmada bir aylık süre içerisinde, belirtilen cadde üzerindeki yaya kaldırımlarının vatandaşların kullanımı için elverişli hale getirileceği ve dükkanların görünümünün değiştirilmesi için hazırlıkların tamamlanacağı kaydedilerek toplantı sona erdi.

Başkan Yılmaz son olarak ilçedeki diğer mahalle ve esnaflarla buluşmaların devam edeceğini aktardı.

Whatsapp Image 2024 05 30 At 19.03.08Whatsapp Image 2024 05 30 At 19.03.08 (1)Whatsapp Image 2024 05 30 At 19.03.09 (1)Whatsapp Image 2024 05 30 At 19.03.10

Editör: AYŞE ÖZDER