Çoruh Nehri üzerinde inşa edilen, temelden 275 metre yüksekliğiyle kemer baraj sınıfında Türkiye'nin birinci, dünyanın 5'inci en yüksek barajı olan Yusufeli Barajı üzerine kurulan Yusufeli Merkez Viyadüğü’nde incelemelerde bulunan Vali Cengiz Ünsal, yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

FB_IMG_1706208119553

Önümüzdeki günlerde tamamlanarak faaliyete geçmesi planlanan Yusufeli Viyadüğü’nün çalışmalarının itinayla hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Vali Ünsal; “Karayollarının Yusufeli-Artvin güzergahında, ilçe merkezine 2 kilometre mesafedeki baraj üzerinde yapımı süren Yusufeli Merkez Viyadüğü'nde % 95'lik fiziki gerçekleşme sağlandı. Bölgede yapılan Şilenkar, Baraj ve Tekkale viyadükleriyle birlikte 4 özel tasarım köprüden biri olan 685 metre uzunluğundaki Yusufeli Merkez Viyadüğü'nün 648 metresi tamamlandı. Viyadük tamamlandığında Artvin-Yusufeli karayolu 15,5 km daha kısalmış ve ayrıca yolculuk süresi ise yaklaşık 25 dakika azalmış olacaktır. Viyadüğün Mart ayı içerisinde tamamlanarak, vatandaşlarımızın hizmetine girmiş olacaktır. Bu eserin Artvin’imize kazandırılmasında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

“Çanakkale Ruhu” Temalı Yarışma Düzenleniyor “Çanakkale Ruhu” Temalı Yarışma Düzenleniyor

FB_IMG_1706208101484

Vali Ünsal, incelemeleri sırasında viyadüğün yapımında görev alan işçilerle de bir süre sohbet ederek, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

AVBM