Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda AK Parti’nin merkez ve ilçelerdeki adaylarının tanıtımı öncesinde konuşma yapan ve Cumhur İttifakının adaylarına kefil olduklarını ifade eden Milletvekili Faruk Çelik, yanlış yapma lükslerinin olmadığının altını çizdi.

Çelik, “Belediye başkanlarımızın tümüne kefiliz. Tercihi genel merkezimiz farklı yapmış olsaydı, onlara da kefiliz. Kim adaysa Cumhur İttifakının adaylarına kefiliz. Doğru yaparlarsa yanlarında motor gibi çalışırız. Yanlış yaparlarsa bu salonlardan caddelerde sorgulamak bizim görevimiz. Yanlış yapma lükslerinin olmadığını ifade ediyorum.” dedi.

“Vatandaş ne diyorsa o olacak”

Halk pazarında bu haftanın fiyatları nasıl? Halk pazarında bu haftanın fiyatları nasıl?

Halka, vatandaşa, vatandaşın taleplerine dayalı bir belediyecilik anlayışı ile Artvin’in tüm ilçelerinde kök gezdireceklerini belirten Çelik, “Vatandaş ne diyorsa o olacak, vatandaşın talebi neyse o dikkate alınacak bir belediyecilik anlayışı olacak. Bizim hizmet anlayışımız büyük laflar veya hayal pazarlama işi değil. Ne hayalleri pazarlayacağız ne büyük laflar yapacağız.” şeklinde konuştu.

“Bu süreç Artvin’in basamak atlama sürecidir”

Yeni Yüzyılda Artvin’in yeniliklere kavuşacağını ifade eden Çelik, “Milletin beklentisi hizmetlerdeyse onların peşine düşeceğiz. Onları bir bir çözüme kavuşturacağız. Bu 3 ay içerisinde bu şehirde köylerde 160 kilometre asfalt yaptık. Daha beş senemiz var. Geceyi gündüze katacağız. Büyük bir dayanışma içerisinde Cumhur İttifakı olarak kol kola gönlünüzde ne gibi sorunlar varsa onları çözüme kavuşturacağız. Bu süreç Artvin’in basamak atlama sürecidir.” diye konuştu.

Genel seçimlerde birlikte 200’ün üzerinde köyü, mahalleleri gezerek herkese ulaşmaya çalıştıklarını ve sonunda Türkiye’de yaşayan herkesin yüzünü güldürecek neticeyi hep birlikte aldıklarını kaydeden Çelik, buradan bir kez daha teşekkürlerini iletti.

“Yeni bir seçime gidiyoruz”

Çelik, şunları konuştu:

“31 Mart’a doğru giderken bildiğiniz gibi aday adayı süreçleri yaşadık. Sayın Genel Başkan Yardımcımıza yolda gelirken dedim ki; Artvin gibi, Gümüşhane gibi, Bayburt gibi illerde aday aday çalışmalarını ben çok doğru bulmuyorum. Burada sağlıklı bir çalışma yapıp tez elden kısa zaman içerisinde bu işin sonuçlanması doğrudur ama genel merkezlerin kuralları vardır. Neticede 38 aday adayı arkadaşımız vardı hiç birisine ne bir adım yakındık ne bugün bir adımdan daha fazla uzaktayız. Dünde aynı uzaklıktaydık bugünde aynı uzaklıktaydık. Aday olan arkadaşlarımızın da başımızın üstünde yeri var, olmayan arkadaşlarında başımızın üstünde yeri var.

Yaklaşık 20 gün önce gelip toplantı yaptık dört arkadaşsınız biriniz aday olacak üçünüz olmayacak. Buna hazırlıklı olmalıyız diye vaat ettim. Bunlar siyasetin cilveleri nasip, taktir meselesi. Bir bakarsınız beklemediğiniz bir anda siyasette bir makam elde edersin, bir bakarsınız ki bu kadar mücadele de nasibiniz de yoksa olmayı verir. Bunları çokça yaşamış abileriniz olarak buralardayız. Bu partiye gönül vermiş, Cumhur İttifakına gönül vererek aday olmanız bizim için son derece önemlidir. Onun için sen ben meselesi yok biz anlayışı ile salonları dolduruyoruz. Biz anlayışı ile Artvin’in caddelerinde, köylerinde yürüyeceğiz.”

Ayşe ÖZDER

Ak Parti-1