Türkiye’de ve dünyada yaşanan gelişmeleri gazeteden takip etmek isteyen vatandaşların Murgul ilçesinde ulusal gazete satışı yapan bayinin olmaması nedeniyle eksiklik çekiyor.

Murgul’da uzun yıllardır ulusal gazetelerin satılmaması ilçede ki en büyük eksikliklerin başında geliyor. İlçede sadece hafta da iki gün dağıtılan yerel gazete dışında ülke gündemini takip edecek gazetelere ulaşılamıyor.

Bayilerde gazete satışının yapılmaması üzerine ilçeye ulusal gazeteler gelmiyor satışa da sunulamıyor. İlçede yaşayan vatandaşlar günlerinin çoğunu kahvehanelerde geçirmesi ile birlikte masalarda gazeteler olmaması nedeniyle ülke gündemini sadece televizyonlardan takip ettiklerini söylediler. İlçedeki ulusal gazete sorunun büyük bir eksiklik olduğunu söyleyen vatandaşlar “Ülkede yaşanılan gelişmeleri gazete aracılığı ile takip edemiyoruz ve gazete okuyamıyoruz” diyerek gazete eksikliğine dikkat çektiler.

Yaşlı nüfusunun yoğun olduğu Murgul’da teknolojik aletleri kullanamayan vatandaşlar gazete satışı yapılması ile birlikte gazete okuma kültürünün geri gelmesini istiyor.

Gazete okuma kültürünün yavaşça yok olduğu ilçede ülke gündemini ve dünya gündemini sadece televizyonlardan takip etmek istemediklerini söyleyen vatandaşlar gazete okuma alışkanlığının ilçeye yeniden kazandırılması gerektiğini ifade ettiler.

Müftü Demir’den Kadir Gecesi Mesajı Müftü Demir’den Kadir Gecesi Mesajı

Editör: AYŞE ÖZDER