Okulun düzenlediği “Bilim Şenliği” etkinliği, öğrencilere bilimin temel kavramlarını deneyimleme ve keşfetme fırsatı sundu. Öğrenciler, hazırladıkları projeler ve interaktif etkinliklerle dolu bir gün geçirdi.
Sınıf Öğretmenleri Gülay Torun, Zehra Öztürk, Hilal Keskin ve Yücel Okumuşlar’ın gayretleriyle düzenlenen şenlikte dönem boyunca hazırlık yapan öğrenciler, çalışmalarını sergiledi. 
Stantları tek tek gezen öğrenciler, öğretmenler ve veliler minik öğrencilerin yaptıkları çalışmaları inceledi. Bu sergi, öğrencilerin yaratıcılıklarını ve araştırma becerilerini sergilemelerine olanak tanıdı. 

bilim şenliği2
Sınıf Öğretmenleri Yücel Okumuşlar, Bilim Şenliği'nin öğrencilerin bilimsel meraklarını, öğrenme isteklerini ve özgüvenlerini artırmaya yönelik önemli bir etkinlik olduğunu belirtti. Ayrıca, böyle etkinliklerin öğrencilerin bilimsel düşünme becerilerini güçlendirdiğini ve onları geleceğe hazırladığını vurguladı.
Çocukların küçük yaşta günlük hayattaki sorunları veya eksiklikleri tespit edebilmelerinin, çözüm üretmek için kafa yormalarının ve icadı yapmak için emek sarf etmelerinin gelişimleri açısından çok önemli olduğunu ifade etti. 
Okumuşlar, öğrencilerin kendi el emekleriyle yaptıkları çalışmaları burada gelen ziyaretçilere anlatmalarının onların özgüvenlerinin de artmasına olanak sağladığını belirtti.

bilim şenliği3
Öğrencilerin, güneş enerji sistemiyle aydınlatma, otomatik mama programı, çiçek sulama sistemi gibi çeşitli çalışmalar yaparak günlük sorunlara çözüm ürettiklerini ifade eden Okumuşlar, şenlikte yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“4’üncü sınıf öğrencilerimizin yaptıkları çeşitli deneyleri ve çalışmaları inceleyen alt sınıflardaki diğer öğrencilerimiz de bir örnek teşkil ediyor. Diğer sınıflar ve velilerimiz sırayla gelip geziyorlar. 4’üncü sınıflar arası her yıl yapılan bir etkinlik oldu. Çok ilgi görüyor.  Fen Bilimleri dersimizde Mucitler ve İcatlar konumuz var. Öğrencilerimiz buradan edindikleri bilgilerle, kendi buldukları fikirlerle veya olan bir şeye kattıkları yeniliklerle faydalı çalışmalar yapıyor.  Öğrencilerimizin icatlarını yaparken vazgeçmemelerini, çalışmalarını sonuna kadar sürdürmelerini amaçlıyoruz. Bizim için mutluluk veriyor.”

bilim şenliği4

bilim şenliği5

"Daha Fazla Önlem Almalıyız" "Daha Fazla Önlem Almalıyız"

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT